› rozwój i edukacja
00:02 / 18.03.2020

Przerwa od zajęć szkolnych. Nauczyciele i dzieci zaskakują pomysłowością! (+ zdjęcia)

Przerwa od zajęć szkolnych. Nauczyciele i dzieci zaskakują pomysłowością! (+ zdjęcia)

fot. nadesłana

Na podstawie rozporządzenia ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego od 12 do 25 marca w całej Polsce zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w placówkach oświatowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Jednocześnie MEN wskazuje, że nie są to kolejne ferie – uczniowie powinni wykorzystać ten okres na odpoczynek w domowym zaciszu oraz na dalszą naukę. Dużą inwencją wykazują się nauczyciele, których pomysłowość nie zna granic.  

Przykładowo Anna Czerwińska, nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, codziennie przygotowuje nowe zadania dla swoich podopiecznych. We wtorek (17 marca) mieli oni zbadać liczbę 14 – gromadząc 14 przedmiotów (klocków, figurek, kredek, samochodzików, cukierków itp.), sprawdzając, w jaki sposób można rozłożyć liczbę 14 na składniki, po czym dzieląc swoje przedmioty na gromadki i zapisując kilka przykładów za pomocą dodawania. Mogli w tym celu wykorzystać także zabawkowe lub prawdziwe pieniądze.

Oto inne zadania (podpowiedzi) dla dzieci przygotowane przez nauczycielkę: 

  • Weź linijkę lub inną miarkę i sprawdź, czy jakiś przedmiot w domu ma długość 14 centymetrów (rodzice otrzymali zadanie, aby dzieciom na linijce pokazać i wytłumaczyć pojęcie centymetra – także za pośrednictwem przykładów)
  • Zbadaj i powiedz czy to liczba parzysta czy nieparzysta.
  • Jakich ma sąsiadów liczba 14 ("przed" i "za") 
  • Zrób kartę pracy, która będzie wizytówką liczby 14.
  • Pokaż, że 14 to jedna dziesiątka i 4 jedności.

Jak się spisali uczniowie możecie przekonać się oglądając fotogalerię. Naszym zdaniem wypadli rewelacyjnie!

9
0
oceń tekst 9 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 37