› rozwój i edukacja
09:33 / 17.10.2012

Przeszedł marsz dzieci, by żywność nie trafiała do śmieci

Przeszedł marsz dzieci, by żywność nie trafiała do śmieci

„Chleb się marnuje, gdy za wiele go kupujesz!” „Jedzenie kocham, lubię, szanuję, nic nie wyrzucam, nic nie marnuję” - to tylko z niektórych okrzyków jakie można było słyszeć podczas wczorajszego Marszu zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Żywności. W strajku wzięły udział dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół, które szły dumnie ulicami miasta przebrane za warzywa, owoce i inne produkty żywnościowe. Jak przystało na strajk, dzieciaki zadbały o okolicznościowe transparenty z hasłami nawołującymi do rozsądnego gospodarowania żywnością. Punktem kulminacyjnym akcji był konkurs na najładniejszy strój.

Kolorowy korowód warzyw, owoców, butelek i innych smakołyków wyruszył spod Urzędu Miejskiego, a jego punktem docelowym był Plac Jagiellończyka, gdzie dzieciaki głośno skandowały przedstawione hasła. Po zakończonym marszu rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy strój. 
 
W kategorii grupowej nagrodzono Przedszkole Nr 17 oraz Szkołę Podstawową Nr 18 za najbardziej kolorowe przebrania. 
Z kolei nagrody indywidualne powędrowały do ucznia klasy "O" Szkoły Podstawowej nr 19, który przebrany był za dynię. Nagrodę otrzymała również uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 18. 
 
Oprócz konkursu na najlepsze strajkowe przebrania, organizatorzy wyłonili również zwycięzców w plastycznym konkursie pt. "Żyj zdrowo - nie marnuj jedzenia".
 
I miejsce zajęła Małgorzata Hinc z SP 19, 
II miejsce Ala Szlugaj z SP 19, 
III miejsce Natalia Grobla również z SP 19
 
Nagrody wręczyła Teresa Bocheńska, prezes elbląskiego Banku Żywności. 
Organizatorem Marszu Żywności był Bank Żywności w Elblągu.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 10