› bieżące
08:32 / 06.05.2019

Przewijaki dla niemowląt – rodzaje i charakterystyka

Przewijaki dla niemowląt – rodzaje i charakterystyka

Niemowlę trzeba przewijać od kilku do kilkunastu razy dziennie, więc ważne, aby znaleźć miejsce, w którym będzie można wykonywać tę czynność w wygodny sposób, zapewniając dziecku bezpieczeństwo. Jakie rodzaje przewijaków są dostępne?

Przewijak – czy jest niezbędny?

Przewijak nie jest niezbędnym akcesorium, ale ułatwia stworzenie miejsca, w którym niemowlakowi będzie można szybko zmienić pieluszkę. Jeżeli jest dobrze dobrany, ułatwia rodzicom zadanie i pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji, która nie obciąża kręgosłupa, a tym samym nie wywołuje bólu pleców. Polecanym rozwiązaniem jest nakładka na komodę do przewijania, ponieważ nie zajmuje dodatkowej przestrzeni, a wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania tej czynności można przechowywać w szufladach. Inna opcja to nakładka do przewijania na łóżeczko. Oferta obejmuje również przewijaki z własnym stelażem, ścienne i turystyczne, które łatwo zwinąć, a przy tym zajmują mało miejsca. Modele przewijaków są różnorodne. Mogą być odpowiednio wyprofilowane i wyposażone w zagłówek.

Przewijak na łóżeczko – często wybierany przez rodziców

Niewygórowana cena i odpowiednie usztywnienie sprawiają, że nakładka na łóżeczko do przewijania jest opcją często wybieraną przez rodziców. Ma specjalny system mocowania lub nóżki, dzięki którym montaż nie stanowi problemu. Tego typu nakładka do przewijania jest zwykle pokryta folią albo ceratą, na którą zaleca się położenie pieluszki lub prześcieradła, aby zapewnić maluszkowi komfort. Niektóre warianty są wyposażone w podwyższone boki, które zwiększają poziom bezpieczeństwa. Rozmaite warianty można obejrzeć tutaj: www.pinio.com.pl. W kwestii bezpieczeństwa pojawia się często pytanie, czy przewijak na łóżeczko nie będzie się przesuwał, czy jego mocowanie zapewnia odpowiednią stabilność. Rodzice wybierający ten rodzaj nakładek nie muszą się obawiać, że stanie się coś złego. Każda konstrukcja jest przystosowana, aby doskonale trzymać się łóżeczka.

Przewijak na komodę – wszystkie niezbędne akcesoria w jednym miejscu

Droższe, ale niezwykle praktyczne rozwiązanie stanowi nakładka do przewijania na komodę. Przewijak z komodą w komplecie umożliwia stworzenie wygodnego kącika do opieki nad dzieckiem. Wszystkie potrzebne ubranka i akcesoria można schować w szafkach i szufladach, a gdy czegoś zabraknie w momencie przewijania, wystarczy po to sięgnąć. Gdy dziecko będzie starsze, komoda dalej będzie służyć do przechowywania jego rzeczy, a przewijak można zdemontować. Istnieje również opcja dokupienia nakładki do posiadanej już komody.

Co jest ważne przy wyborze przewijaka?

Przewijak nie może być za mały. Musi mieć odpowiednią szerokość i długość. Przy zakupie należy zwrócić na maksymalne obciążenie i wiek. Jeżeli przewijak będzie zbyt mały, wówczas dziecko nie będzie na nim bezpieczne, a zmienianie pieluszek nie będzie wygodne. Aby zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo, należy sprawdzić, czy przewijak ma odpowiedni certyfikat jakości.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%