› region
10:40 / 16.10.2015

Przewozy Regionalne będą nas wozić do 2020 roku za 269 mln zł

Przewozy Regionalne będą nas wozić do 2020 roku za 269 mln zł

Przez 5 najbliższych lat – do 2020 roku – w województwie pasażerów będzie wozić spółka Przewozy Regionalne. Umowa po raz pierwszy została podpisana na dłużej niż jeden rok - dotychczas umowa była odnawiana każdego roku.

Umowa o wartości 269 mln zł została zawarta przez marszałka województwa Gustawa Brzezina i prezesa spółki Przewozy Regionalne Tomasza Pasikowskiego. 221 mln to środki z kasy województwa, a 48 mln zł podchodzi z funduszu kolejowego. Jak wynika z umowy, samorząd województwa przekaże spółce Przewozy Regionalne tabor, natomiast 48 mln zł wykorzystane zostaną na modernizację i naprawy taboru.

Podpisanie umowy na 5 lat daje pewien komfort dla spółki, która może podjąć decyzje o długoterminowych inwestycjach. I tak pod koniec bieżącego roku Przewozy Regionalne chcą zaoferować połączenia m.in. z Bydgoszczy, Torunia i Trójmiasta. Nie zabraknie również połączenia do nowo powstałego lotniska w Szymanach.

Pomimo że w naszym województwie w ciągu najbliższych kilku lat modernizowana będzie kolejowa infrastruktura, elblążanie nie mogą liczyć na duże zmiany na linii z Elbląga do Olsztyna i z Elbląga do Malborka., o czym pisaliśmy o tym w artykule: 67 miliardów na inwestycje w kolej. Czy Elbląg skorzysta?

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%