› inwestycje drogowe
13:09 / 18.10.2012

Przy browarze drastycznie brakuje miejsc parkingowych. Jest rozwiązanie

Przy browarze drastycznie brakuje miejsc parkingowych. Jest rozwiązanie

fot. Konrad Kosacz

Grupa Żywiec S.A., właściciel elbląskiego browaru, ma obecnie duży problem z zabezpieczeniem odpowiedniej liczby miejsc parkingowych dla pracowników swojego zakładu przy ul. Browarnej. W wyniku przebudowy drogi nr 503 oba, znajdujące się w okolicy browaru parkingi, zostały zlikwidowane. Efekt tego jest taki, że pracownicy browaru parkują swoje auta na bocznych ulicach, często je tarasując.

Rozwiązaniem problemu ma być budowa dużego, ogólnodostępnego parkingu w sąsiedztwie budynku dawnego dworca kolejowego Elbląg Zdrój. Miasto zarezerwowało na ten cel działkę o wielkości 4327 m2. Nieruchomość przez najbliższe 28 lat (do końca 2040 r.), dzierżawić od Urzędu Miejskiego będzie Grupa Żywiec. Spółka pozyskała działkę w drodze przetargu. W zamian, przez cały okres obowiązywania umowy, będzie wpłacać co miesiąc do miejskiej kasy czynsz w wysokości 1400 zł brutto.

Całkowite koszty budowy bezpłatnego parkingu na dzierżawionej działce, poniesie Grupa Żywiec. Kiedy rozpocznie się inwestycja? Tego na razie nikt nie wie. Inwestor, będzie mógł przystąpić do zagospodarowania działki, dopiero po uchwaleniu przez Radę Miejską zmienionego fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Elbląg Zdrój. Obecnie obowiązujący plan nie przewiduje bowiem budowy na tej działce parkingu. Nowy mpzp jest w trakcie opracowywania. Jego uchwalenia spodziewać się można dopiero w 2013 r.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Na Zdroju powstanie nowy, bezpłatny parking

16.09.2012

W rejonie dawnego dworca kolejowego Elbląg Zdrój trwa budowa nowego układu komunikacyjnego. W miejscu zlikwidowanego parkingu, po wybudowaniu nowych...