› budownictwo mieszkaniowe
14:48 / 30.01.2013

Przy Donimirskich powstaną nowe mieszkania z garażami i usługami

Przy Donimirskich powstaną nowe mieszkania z garażami i usługami

fot. Konrad Kosacz

Miasto sprzedało ponad półhektarową działkę budowlaną przy ul. Donimirskich. Prywatny inwestor z Elbląga zamierza na niej postawić mieszkania z usługami. Wartość transakcji to ponad 863 tys. zł.

Działka o powierzchni 0,52 ha położona jest na osiedlu Na Stoku, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i jednorodzinnej. Obecnie na jej części znajduje się parking strzeżony. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego osiedla Na Stoku – Zachód, teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniowo-usługową.

Uzbrojoną w media komunalne nieruchomość przy ul. Donimirskich, udało się zbyć dopiero za drugim razem. W sierpniu ub. roku Urząd Miejski ogłosił pierwszy ustny przetarg nieograniczony na jej sprzedaż. Wówczas cena wywoławcza  nieruchomości wyniosła 950 tys. zł. Działką zainteresowana był jedna osoba, jednak ze względu na niespełnienie wymogów formalnych nie została dopuszczona do licytacji.

Wobec niewyłonienia nabywcy, Urząd Miejski postanowił obniżyć cenę wywoławczą nieruchomości o 10%. Jej nowa wartość została określona na 855 tys. zł plus podatek VAT. W połowie stycznia tego roku doszło do licytacji nieruchomości. Za 863 tys. 550 zł zakupili ją Anna i Krzysztof Smogorzewscy z Elbląga.

Jakie plany wobec pozyskanej nieruchomości ma jej nowy właściciel?
- Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na terenie tym powstanie budynek mieszkalny z usługami. Chcielibyśmy by w jego części podziemnej znalazły się garaże, a na poziomie parteru lokale usługowe – mówi Krzysztof Smogorzewski. - Pierwszym krokiem będzie jednak podpisanie z Urzędem Miejskim umowy kupna działki.

Inwestor będzie zobowiązany przez Miasto do rozpoczęcia zabudowy działki do końca 2015 r. i jej zakończenia do końca 2018 r.
- Przewidujemy, że pierwsze prace rozpoczną się najwcześniej wiosną 2014 r. - informuje Smogorzewski. - W tym roku chcielibyśmy przygotować całą niezbędną dokumentację projektową, która odpowie m.in. na pytanie ile w tym miejscu powstanie mieszkań.

4
4
oceń tekst 8 głosów 50%

Powiązane artykuły

Na nowe mieszkania przy Donimirskich jeszcze poczekamy

26.10.2012

Przeznaczona pod zabudowę mieszkaniowo-usługową, półhektarowa działka budowlana przy ul. Donimirskich nie znalazła kupca. Wartą prawie milion złotych...