› budownictwo mieszkaniowe
09:19 / 11.07.2012

Przy Legionów powstaje miniosiedle z wysoką zabudową

Przy Legionów powstaje miniosiedle z wysoką zabudową

fot. Konrad Kosacz

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka 03” z Elbląga, jest w trakcie realizacji kameralnego osiedla mieszkaniowego, które powstaje między ulicami Legionów i Częstochowską. Na ukończeniu jest pierwszy z czterech zaprojektowanych budynków, w którym znajdą się 32 mieszkania. Wiosną rozpoczęła się budowa kolejnego, dwukrotnie większego budynku z 67 lokalami mieszkalnymi.

Realizowana od roku inwestycja, to starannie zaprojektowany zespół czterech budynków mieszkalnych. Znajdą się w nim mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe o zróżnicowanej powierzchni, od 37 m2 do 92 m2.  Część mieszkań trzypokojowych posiadać będzie 2 balkony, a mieszkania na parterze duży  taras i balkon.

Na terenie mini-osiedla znajdą się  bezpieczne tereny rekreacyjne dla dzieci  (wygrodzone place zabaw) i młodzieży, jak również przestrzeń spacerowa oraz miejsca, w których można usiąść i wypocząć wśród zieleni.

W całym kompleksie znajdą się również lokale usługowo-handlowe o nieuciążliwych dla mieszkańców funkcjach (małe sklepy osiedlowe, gabinety lekarskie itp.). W projekcie zapewniono wystarczającą na potrzeby mieszkańców i gości ilość miejsc postojowych, zlokalizowanych na zewnątrz oraz w halach garażowych pod budynkami.

Dobiega końca budowa pierwszego z budynków (oznaczonego literą „B”), w którym na trzech piętrach zlokalizowano 32 mieszkania. W sprzedaży dostępne są jeszcze trzy z nich o powierzchni 52 m kw. Obiekt zostanie oddany do użytkowania do końca lipca.Niedawno inwestor przystąpił do realizacji drugiego budynku („A”), z terminem zakończenia w październiku 2013 r.

Budynek „A” składał się będzie z czteroklatkowej części 4-kondygnacyjnej oraz jednoklatkowej części wysokiej, 8-kondygnacyjnej z windą. W kondygnacji podziemnej budynku, zlokalizowano miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Mieszkania na parterze, w części niskiej budynku, posiadać będą duże tarasy. Natomiast część mieszkań trzypokojowych, zostanie wyposażona w dwa balkony.

Ogółem w całym budynku znajdzie się 67 mieszkań (32 w części niższej i 35 w części wyższej) o wielkości od 36 do 91 m kw. Lokale kosztować będą od 140 do 347 tys. zł. Do dziś 6 mieszkań zostało zarezerwowanych a 15 sprzedanych.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Zdjęcia ilość zdjęć 18