15:41 / 31.07.2012

Przy Warszawskiej powstanie nowa stacja Lotos

Przy Warszawskiej powstanie nowa stacja Lotos

fot. Konrad Kosacz

W Elblągu planowane jest otwarcie piątej stacji paliw spod znaku marki Lotos. Obiekt ma powstać w miejscu stacji benzynowej „Beso” przy ul. Warszawskiej 129. Inwestor przewiduje całkowite wyburzenie istniejącej stacji oraz wybudowanie jej od podstaw, wraz z wymianą zbiorników.

Właśnie zakończono urzędowe postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Zgodnie z nim inwestor - spółka Lotos Paliwa z Gdańska, nie będzie miał obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Oznacza to, że może on już ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Nowa stacja Lotos Optima powstanie przy ul. Warszawskiej, gdzie obecnie zlokalizowana jest warsztat samochodowy, sklep oraz stacja dystrybucji paliw płynnych „Beso”. Sąsiadujący z Urzędem Celnym „cpn”, jest od lat stacją patronacką Lotosu.

Inwestycja zakłada zdemontowanie i usunięcie wszystkich istniejących obiektów stacji paliw (wiaty, dystrybutorów paliwa, budynku sklepu i warsztatu, nawierzchni utwardzonej) oraz ustawienie w jej miejscu nowego obiektu. Do demontażu przeznaczono także cztery podziemne zbiorniki na paliwa o pojemności 20 m3 każdy, z których trzy są eksploatowane, a jeden jest niewykorzystywany.

W ramach prac budowlanych powstaną: nowy budynek sklepowo – kasowy stacji benzynowej, podziemny zbiornik dwupłaszczowy paliwa pojemności 70 m3 z dwoma komorami, podziemny zbiornik gazu LPG pojemności 20 m3, wiata, place utwardzone oraz drogi i chodniki na terenie stacji. Stacja wyposażona będzie w dwa dystrybutory wielowężowe oraz dystrybutor gazu LPG.

Jak udało nam się dowiedzieć, otwarcie stacji planowane jest na przyszły rok. Będzie to druga Optima w Elblągu. Pierwsza od kilku miesięcy działa przy ul. Dąbrowskiego (dawna stacja Falco). Ekonomiczne stacje paliw Lotos Optima wyróżniają ceny odpowiednio niższe od cen na stacjach premium.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Statoil postawi nową stację paliw przy Browarnej

08.11.2012 komentarzy 2

W Elblągu wybudowana zostanie kolejna nowa stacja paliw. Obiekt powstanie przy skrzyżowaniu trasy Unii Europejskiej i ul. Browarnej. Stacja należeć będzie do...