22:00 / 05.03.2016

Przygotowania do ligi zakończone. Za tydzień mecz z Jagiellonią II

Już 13 marca elbląska Olimpia powróci na trzecioligowe boiska, aby dokończyć to, co zaczęła, czyli wywalczyć awans do II ligi. Dzisiaj (5 marca) o godzinie 14:00 piłkarze Adama Borosa po raz ostatni mieli okazję przetestować swoje możliwości przed wznowieniem rozgrywek. Przy ulicy Skrzydlatej - tak jak zawsze - seniorzy Olimpii rozegrali spotkanie z juniorską ekipą żółto-biało-niebieskich. Niespodzianki nie było i lider grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej wysoko pokonał juniorów 8:0.

W ciągu dwóch miesięcy preparacji do walki o punkty, futboliści III-ligowej Olimpii zagrali łącznie 14 sparingów. 9 meczów rozstrzygnęli na własną korzyść, trzykrotnie remisowali oraz dwa razy ulegli swoim oponentom. Zajęli także 2 miejsce w XXI Memoriale im. Włodzimierza Mazura organizowanym przez Zagłębie Sosnowiec. Pełne zestawienie gier przygotowawczych Olimpii: Sparta Brodnica 5:1, Elana Toruń 2:1, Cartusia Kartuzy 3:2, Motor Lubawa 1:1, Powiśle Dzierzgoń 4:2, Olimpia Grudziądz 1:2, KS Chwaszczyno 4:0, Pomezania Malbork 8:0, Rodło Kwidzyn 3:3, Bałtyk Gdynia 3:1, Start Warlubie 1:0, Legia Warszawa młodzieżówka 1:2, Legia II Warszawa 2:2 oraz Olimpia Elbląg juniorzy 8:0.

Ostatni mecz był toczony pod dyktando pierwszego zespołu żółto-biało-niebieskich. Elbląscy piłkarze nie oszczędzili swoich młodszych kolegów i wykorzystali bardzo dużą część sytuacji podbramkowych. Podopieczni trenera Borosa trafiali do bramki juniorów praktycznie co 10 minut od momentu strzelenia pierwszego gola w 15 minucie. Po trzech kwadransach mieli na swoim koncie 3 bramki, a po przerwie dorzucili kolejne 5 i wymiar kary zakończył się na ośmiu celnych strzałach. Teraz zawodnicy mogą już skupiać się na pierwszym rywalu, z którym przyjdzie im zagrać w rundzie wiosennej, czyli drugą ekipą Jagiellonii Białystok. Przy pierwszym zetknięciu obu zespołów w grze o punkty lepsi okazali się elblążanie, którzy aż pięciokrotnie trafiali między słupki białostockiej bramki. Teraz jednak czeka graczy z Elbląga wyjazd do Białegostoku. O 13:00 zaświszczy pierwszy gwizdek.

Olimpia Elbląg - Olimpia Elbląg (juniorzy)  8:0 [3:0]

Bramki: Kuczkowski 15, bramka samobójcza 26, Piceluk 35, Kolosov 45, Stępień 52, Bartkowski 70, Bojas 80, Bojas 82.

Olimpia: Tułowiecki, Maciążek, Wenger, Iwanowski, Sokołowski, Koza, Kuczkowski, Ressel, Łukasz Pietroń, Szuprytowski, Piceluk.

Zmiennicy: Daniel, Kowalczyk, Domagała, Stępień, Graczyk, Bojas, Kolosov, Bartkowski.

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z meczu.