› sport
12:44 / 09.07.2013

Przygotowania do sezonu rozpoczęte - nasza galeria foto

Przygotowania do sezonu rozpoczęte - nasza galeria foto

fot. Marcin Walędzik

Wczoraj piłkarze Olimpii Elbląg zaczęli oficjalnie przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Wszyscy zawodniczy przeszli badania lekarskie i testy szybkościowe, natomiast dzisiaj o godzinie 10 odbył się ich pierwszy trening z piłkami.

Kiedy piłkarze byli na urlopach i odpoczywali do długim sezonie, działacze przystąpili do działań zmierzających ku połączeniu Olimpii Elbląg z Olimpią 2004. Efekt już znamy - powstał nowy klub ZKS Olimpia Elbląg. Zmienił się także prezes. Nie jest już nim Łukasz Konończuk, a Paweł Guminiak. Drugiego trenera również nie ma, w jego miejsce pracuje obecnie Dariusz Kaczmarczyk.

Wczorajsze testy sprawnościowe odbyły się w hali CSB w Elblągu, gdzie zawodnicy byli sprawdzani pod kątem szybkościowym na fotokomórkach. Dziś rano na stadionie przy Moniuszki piłkarze rozpoczęli treningi na murawie. Trener Raduszko najpierw zarządził rozgrzewkę biegową, potem krótki stretching i ćwiczenia rozciągające mięśnie, a następnie przeszedł do ćwiczeń sprawdzających zdolności szybkościowe swoich piłkarzy. Po tych ćwiczeniach zawodnicy przystąpili do treningu z piłkami.

Olimpia Elbląg do nowego sezonu będzie się przygotowywać głównie na własnych boiskach. Treningi odbywać się będą dwa razy dziennie po półtorej godziny, rano i w godzinach popołudniowych.

Na jutro zaplanowany jest pierwszy sparing. Przeciwnikiem miał być Bałtyk Gdynia, jednak rywal zmienił plany, bo otrzymał ciekawszą propozycję od innego zespołu - Pogoni Szczecin. Podjęto decyzję, że jutrzejszym sparingpartnerem naszych piłkarzy będzie ekipa Żuławy Nowy Dwór Gdański. Początek spotkania o godzinie 18.00 na stadionie przy ul. Moniuszki. Kilka dni później piłkarze przejdą dużo poważniejszy sprawdzian. W zasadzie będzie to dla nich pierwszy mecz o stawkę w nowym sezonie. Na własnym stadionie przy Agrykola 8 zagrają z drugoligowym Chrobrym Głogów.

Przypominamy, że w nadchodzącym sezonie w barwach Olimpii nie zobaczymy już Skokowskiego, Sedlewskiego, Broniarka i Nadijewskiego. Do drużyny dołączyli natomiast najbardziej wyróżniający się zawodnicy z Olimpii 2004: Adam Skierkowski, Tomasz Szawara, Dawid Zieliński, Jacek Czerniewski, Bartosz Firlej, Marcin Sawicki, Mateusz Imianowski i Tomasz Kowalczyk.

Mocno rozchwytywany w przerwie letniej był kapitan elblążan, Aleksiej Rogaczow, w sprawie którego pojawiły się trzy zapytania z innych klubów. Zawodnik ten ma jednak jeszcze przez rok czasu ważny kontrakt i jest bardzo możliwe, że w nowym sezonie dalej będzie grał w zespole Olimpii.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 10