› bieżące
11:37 / 22.03.2013

Przyjdź i zobacz jak uzdatniają wodę. EPWIK zaprasza na Drzwi Otwarte

Przyjdź i zobacz jak uzdatniają wodę. EPWIK zaprasza na Drzwi Otwarte

Dziś, 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1993 roku i ma on na celu zwrócenie uwagi na bardzo małe zasoby wody słodkiej na świecie dostępnej człowiekowi.  Jeśli interesuje Cię, jak działa i wygląda Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, w najbliższym czasie będziesz miał okazję.10 kwietnia EPWIK organizuje dzień otwarty stacji uzdatniania wody przy ul. Królewieckiej.

Celem akcji jest udowodnienie, że w Elblągu każdy ma dostęp do smacznej, taniej i zdrowej wody pitnej i woda wodociągowa z powodzeniem może zastąpić tę butelkowaną.

Tego dnia w godz. 10-17 m.in. będzie można zwiedzić obiekt, zapoznać się z technologią uzdatniania wody, dokonać degustacji i porównania wody wodociągowej i butelkowanej połączonych z konkursem z nagrodami. W godzinach zwiedzania dostępny będzie parking na terenie stacji znajdujący się za bramą wjazdową obiektu. Akcja jest przygotowana w ramach kampanii „Bezpieczny senior” i „Bezpieczny Elbląg”.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%