› bieżące
11:18 / 08.01.2020

Przyjdź na koncert i pomóż ciężko choremu Jasiowi

Przyjdź na koncert i pomóż ciężko choremu Jasiowi

Jasio Olbryś ma 10 lat i choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną. Potrzebuje naszej pomocy. Lepszy Elbląg zaprasza na koncert charytatywny 11 stycznia (sobota) o godz. 18 w  sali koncertowej Biblioteki Elbląskiej. 

Od ponad dwóch lat Lepszy Elbląg organizuje akcje charytatywne przeważnie na sportowo. Już przeprowadził 21 takich imprez rzecz chorych dzieci, niepełnosprawnych, misjonarzy i potrzebujących pomocy. Pomysł zrodził się w Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, podczas  obchodów roku św. Brata Alberta (w elbląskiej parafii pod jego wezwaniem),  aby na wzór świętego patrona zrobić coś dla innych. 

28 października 2017 roku odbyła się pierwsza akcja - Bieg dla Radka, ucznia III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Dołączyli do RMS uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych, uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego oraz wierni z parafii św. Brata Alberta w Elblągu. Bieg zabezpieczała Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa "BIELIK". Przypomnijmy, że chłopak i jego rodzina, mieszkańcy Jazowej pod Elblągiem, pozostali bez domu, który 29 września 2017 roku  strawił pożar.  

Teraz w sobotę (11.01) o godz. 18.00 Lepszy Elbląg zaprasza na koncert charytatywny w sali koncertowej Biblioteki Elbląskiej, przy ul. Świętego Ducha na rzecz Jasia Olbrysia, który ma 10 lat i jest nieuleczalnie chory.

To codzienna walka o oddech, wykonywanie kilku inhalacji dziennie, przyjmowanie do każdego posiłku leków, rehabilitacja, drenaże. Wszyscy możemy mu pomóc biorąc udział w koncercie!

- apelują organizatorzy,

Podczas koncertu wystąpią absolwenci szkoły muzycznej pod batutą Adrianny Kawki
oraz
Przemysław Fryc
Julia Kaczmarczyk
Wojciech Schmach
Amal Anani-Schmach
Michał Folc
Nina Woynarowska
Katarzyna Stankiewicz. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%