› rozrywka
15:03 / 06.11.2012

Przyjdź na taniec współczesny do "Promyka"

Przyjdź na taniec współczesny do

W Centrum Tańca „Promyk” wraz z nowym sezonem ruszyły nowe zajęcia, w tym taniec współczesny dla dzieci i młodzieży. Wszystkich, którzy chcą jeszcze dołączyć do powstałych grup mogą to jeszcze zrobić.

Taniec współczesny to połączenie baletu, modern dance, tańca nowoczesnego, jazzowego i klasycznego. Jest to forma pełna ekspresji i improwizacji. Podczas zajęć przygotowywane są układy choreograficzne, wymagające skupienia, a także rozwijające pamięć motoryczną.
 
- Taniec współczesny daje dzieciom możliwość poprawienia koordynacji i panowania nad własnym ciałem, a muzyka wpływa na rozwój emocjonalny - mówi instruktorka Agata Maleńczyk - Ponadto poprzez taniec rozwijają się uzdolnienia artystyczne i poczucie rytmu. To także świetny sposób na rozładowanie napięcia dnia codziennego w szkole.
 
W Centrum Tańca „Promyk” zajęcia z tańca współczesnego odbywają się we wtorki i trwają godzinę. Przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych. Pierwsza z nich skierowana jest dla dzieci w wieku 6-9 lat.
 
 - Córka bardzo chętnie przychodzi - mówi Pani Aneta, mama uczestniczki z młodszej grupy. -€“ Instruktorka jest wymagająca a jednocześnie ciepła, potrafi zmotywować i pocieszyć gdy dziecku coś nie wychodzi.
 
 Dla młodszych dzieci zajęcia rozpoczynają się o godzinie 17.15.
 
 Druga grupa przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 10-21 lat.
 
- Obecnie w starszej grupie jest jeden chłopak i reszta dziewczyn -€“ mówi instruktorka. -€“ Bardzo dobrze się z nimi pracuje, szybko i chętnie się uczą, mają duży potencjał. Jesteśmy na początku nauki więc nie ma problemu z dołączeniem nowych osób, które gorąco namawiam.
 
Nie tylko instruktorka zadowolona jest ze swoich podopiecznych, również młodzież chwali swoją nauczycielkę tańca.
 
- Pani Agata jest bardzo sympatyczna i miła. Zwraca uwagę na szczegóły i pilnuje abyśmy wszystko dokładnie wykonywali -€“ mówi jedna z uczestniczek Dagmara. -€“ Zajęcia są bardzo intensywne i ciekawe. Do tego bardzo różnorodna muzyka, w tym dużo rockowej - naszej ulubionej.
 
 Zajęcia dla starszej grupy rozpoczynają się o godzinie 18.45.
 
 Koszt karnetu to 30 zł za miesiąc, karnety można nabyć w kasie CSE ŚWIATOWID przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu.
 
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%