› sport
09:30 / 16.05.2014

Przyjdź z misiem na mecz Startu. Akcja na Dzień Dziecka

Przyjdź z misiem na mecz Startu. Akcja na Dzień Dziecka

fot. RB

Zawodniczki Startu Elbląg przed rewanżowym spotkaniem z AZS Koszalin chcą pomóc dzieciom z Domów Dziecka. Z okazji dnia Dziecka zachęcają wszystkich, którzy przyjdą na to spotkanie w sobotę by przynieśli ze sobą pluszaki, które zostaną wręczone najmłodszym. Dotyczy to zarówno wychowanków tych domów jak i dzieci będących w szpitalach. To inicjatywa zawodniczek.

Zapraszamy kibiców by przyszli z pluszakami - mówi Agnieszka Wolska. - Czasem brakuje takich inicjatyw trochę z poza sportu, zatem tym bardziej jest to pozytywna sprawa - dodaje Dariusz Bajczyk, dyrektor klubu. Jak na razie jest to spontaniczna akcja i trudno powiedzieć jaką liczbę pluszaków uda się zebrać. - Każdy ma pluszaka, którego mógłby podarować dzieciom - mówi Kinga Grzyb.

W najbliższym spotkaniu zespół trenera Antoniego Pareckiego zmierzy się z AZS Koszalin w rywalizacji o 5 miejsce. W pierwszym starciu przegrał 27-30. - Byłyśmy bardzo nieskuteczne. Popełniałyśmy błędy techniczne. Nie wykorzystałyśmy kilku piłek. Był duży niedosyt po tym spotkaniu. Nie zasłużyłyśmy na porażkę - mówi Agnieszka Wolska. - Znamy się jak łyse konie, więc walka na boisku będzie do końca rywalizacji - wtóruje Katarzyna Koniuszaniec.

Klub po 30 maja poda jak będzie wyglądać zespół w przyszłym sezonie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 5