› biznes
11:14 / 25.10.2021

Przyłbica spawalnicza Speedglas - dlaczego warto?

Przyłbica spawalnicza Speedglas - dlaczego warto?

Na polskim rynku można znaleźć wiele bardzo drogich i tanich przyłbic spawalniczych. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych i kończą na kwotach nawet kilku tysięcy. Pracodawcy bardzo często zastanawiają się nad tym, który model będzie najlepszy dla pracowników. Na co zwrócić uwagę przy wyborze przyłbicy spawalniczej do profesjonalnej lub hobbystycznej pracy? Czy dobrym rozwiązaniem jest przyłbica Speedglas?

O czym pamiętać przy wyborze przyłbicy spawalniczej?

Podczas zakupów przyłbic spawalniczych należy szczególną uwagę zwrócić przede wszystkim na obowiązujące standardy BHP. Dobrze dopasowany model będzie charakteryzował się lekką i wytrzymałą na odpryski i zarysowania konstrukcją, a także znajdzie zastosowanie przy różnych metodach spawania.

Do przedsiębiorstw, w których profesjonalnie wykonuje się spawanie, najczęściej zamawiana jest przyłbica Speedglas. Idealnie sprawdza się do spawania różnymi metodami, takimi jak: MIG/MAG, MMA, TIG oraz spawanie plazmą. Ogromną zaletą tego modelu jest fakt, że posiada aż pięć różnych stopni zaciemniania.

Maska może być także zablokowana w stanie jasnym np. podczas wykonywania szlifowania. Jeśli chodzi natomiast o jej elementy, to dowolnie możemy regulować nie tylko przyłbicę, ale również nagłowię i filtr spawalniczy, aby dostosować komfort użytkowania do własnych potrzeb.

Jakie wyjątkowe cechy posiada przyłbica ochronna 3M Speedglas?

Przyłbica ochronna 3M to nowatorskie połączenie maski z podnoszonym modułem automatycznego filtra o zmiennym stopniu zaciemnienia z wizjerem ochronnym odpornym na uderzenia. Posiada ona system wymuszonego przepływu powietrza Adflo, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom ochrony spawacza, jego wzroku oraz drogi oddechowe.

Za pomocą gamy filtrów automatycznych uzyskujemy wyjątkową jakość optyczną, odpowiednie zaciemnianie oraz minimalne odkształcenie obrazu. Do każdego konkretnego zadania można dostosować odpowiednie ustawienia, aby ograniczyć zmęczenie oczu i poprawić jakość spawania.

Przyłbica Speedglas posiada takie wyjątkowe cechy jak:

stała ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV i IR,łatwość użytkowania i konserwacji,siedem różnych stopni zaciemnienia,wiele możliwości regulacji,możliwość zastosowania z półmaskami 3M,szybkie ładowanie akumulatora litowo-jonowego zaledwie 4,5 godziny, co zapewnia 8-godzinny czas pracy,smukła konstrukcja zapewniająca swobodę ruchów.

Przyłbica spawalnicza jest sprzętem ochronnym, który musi posiadać każdy spawacz podczas wykonywania pracy. W trakcie takich czynności pracownik narażony jest bowiem na szkodliwe działanie promieni UV oraz oparzenia twarzy rozgrzanymi kawałkami metalu. Dlatego odpowiednia maska musi być jak najlepiej dopasowana do potrzeb spawacza. Najbardziej przydatne funkcje i efektywne parametry posiada przyłbica ochronna 3M Speedglas.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%