› policja
09:58 / 14.09.2012

Przypomną o zapinaniu pasów i jeżdżeniu w fotelikach

Przypomną o zapinaniu pasów i jeżdżeniu w fotelikach

fot. nadesłane

Elbląscy policjanci włączyli się do kolejnej odsłony kampanii społecznej „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Akcja ma uświadamiać konieczność przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy. W tegorocznej odsłonie kampanii przygotowane zostały dwie linie komunikacyjne – jedna skierowana do rodziców, druga do dzieci.

Elbląscy stróże prawa podczas spotkań z dziećmi będą przypominali o zasadach „Klubu Pancernika”, jeżdżeniu w fotelikach ochronnych, zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Najmłodsi po takich spotkaniach dostaną również pluszowe maskotki bohatera kampanii Pancernika Gustawa.

Na stronie WWW kampanii na użytkowników czekają gry i zabawy, tapety i gadżety do ściągnięcia, a także niespodzianki. Dla dorosłych przygotowane zostały informacje na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach.

Przygotowana została również prezentacja, która jest obecna na stacjach benzynowych. Sto stacji zaangażowało się w pomoc w promowaniu dobrych praktyk w przewożeniu dzieci.

Przez cały wrzesień podczas kontroli drogowych prowadzonych przez policję na terenie całego kraju, dzieciom wręczane będą maskotki Pancernika Gustawa. Mają one przez cały rok przypominać dzieciom i dorosłym o potrzebie dbania o swoje bezpieczeństwo.

Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Akcja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%