› bieżące
13:36 / 07.12.2015

Przyszły rok to BRAK podwyżki za wodę i ścieki

Przyszły rok to BRAK podwyżki za wodę i ścieki

fot. BR / archiwum elblag.net

Zazwyczaj informacje o tym, że nowy rok przyniesie kolejne podwyżki podatków, rozchodzą się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. Czy tak będzie również w tym przypadku? Niekoniecznie, ponieważ bez echa przeszła informacja o tym, że Radni przegłosowali uchwałę, która mówi wprost: podwyżek za wodę i ścieki nie będzie.

Na uchwałą Radni głosowali przy okazji sesji Rady Miasta 26 listopada br. Radny Turlej, na swoim profilu na Twitterze, wyraził zadowolenie, że Radni podjęli wspólną decyzję i przegłosowali projekt. Co on oznacza dla elblążan?

Całkiem sporo. Radni, przegłosowując uchwałę, przedłużyli czas obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków na terenie miasta Elbląga. Uchwała weszła w życie z dniem jej podjęcia i będzie obowiązywać od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku. Tym samym Elbląg poszedł w ślady Gdańska, dla którego 2016 rok będzie trzecim, w którym utrzymają się te same stawki za wodę i ścieki.

Za wodę elblążanie zapłacą więc 4,27 zł (brutto z 8% VAT) za metr sześcienny, natomiast za ścieki 3,83 (również brutto z 8% VAT) za m3.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%