› bieżące
09:12 / 04.07.2019

„Psi detektyw” z Elbląga wyróżniona w Parlamencie

„Psi detektyw” z Elbląga wyróżniona w Parlamencie

fot. Agnieszka Wierzbicka / OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

Młodsza aspirant Iga Sozoniuk,  zwana „Psi detektyw” otrzymała podziękowanie od Pawła Suskiego, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Uroczystość odbyła się oczywiście w Parlamencie, przy ul. Wiejskiej w Warszawie.  

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt zajmował się wczoraj (3.07) „Postępowaniem organów ścigania - Policji i Prokuratury, w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy o ochronie zwierząt”. Posiedzenie było okazją do uhonorowania „Najlepszych z najlepszych, nieugiętych i walczących zawsze wszędzie i do końca”. W ich gronie znalazła się młodsza aspirant Iga Sozoniuk, zwana „Psi detektyw” z Elbląga. Tak napisała na Facebooku o tym wydarzeniu:

dziękuję to zaszczyt być w Waszym gronie i walczyć o prawa zwierząt ramię w ramię z Wami. 

Idze  Sozoniuk towarzyszyła Agnieszka Wierzbicka, szefowa OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, która doceniła działania „Psiego detektywa” i zgłosiła do podziękowania. 

To nie pierwszy raz panią Igę mogła poznać cała Polska. Wystąpiła ona w wielu popularnych programach m.in. w „Pytaniu na śniadanie”, dział „Gwiazdy”. Powiedziała wtedy:

Gdy podczas interwencji spotykam sprawców znęcania się nad zwierzętami często słyszę: to tylko pies. Niech się zajmie pani ludźmi, którzy potrzebują pomocy. Odpowiadam, że inni to robią, a ja chronię zwierzęta.  

Elbląska policjantka w pracy ściga tych, którzy znęcają się nad zwierzętami, nie tylko psami, ale kotami, końmi, świnkami morskimi i wieloma innymi. Zajmowała się zwierzętami, gdy była jeszcze dziewczynką. Opiekowała się krukiem ze złamanym skrzydłem w tajemnicy przed rodzicami. Ptaka trzymała w szufladzie z wywierconymi otworami, by mógł oddychać. Wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Tutaj czytaj jak Iga Sozoniuk pomogła właścicielce yorka. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%