08:50 / 27.11.2013

Puchar Polski Juniorów w boksie w srebrnym kolorze

Od 20 do 24 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się walki Pucharu Polski Juniorów w boksie. Do udziału w tej imprezie zakwalifikowanych zostało 84. zawodników z 47. klubów z całej Polski. Reprezentantem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” Elbląg był Rafał Staszewski, który na tak prestiżowej imprezie po raz pierwszy wystartował w wyższej niż dotychczas kategorii wagowej 81 kg.

W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym Staszewski skrzyżował rękawice z zawodnikiem UKS Śląsk Ruda Śląska Marcinem Wowro, walka ta zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem zawodnika Kontry. W kolejnym pojedynku półfinałowym Staszewski spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski Juniorów, zawodnikiem gospodarzy zawodów Mateuszem Trybuchem („Champion” Nowy Dwór Mazowiecki) i mimo okrzyków trenerów i kibiców, którzy głośno dopingowali pięściarza miejscowego Klubu Staszewski nie uległ presji i zakończył ten pojedynek również jednogłośnym zwycięstwem 3 : 0.

W walce o złoty medal zawodnik „Kontry” spotkał się z Tomaszem Kiernozkiem („Victoria” Ostrołęka ), który w drodze do finału kończył swoje pojedynki przed czasem. Staszewski zaboksował ostrożnie, po dwóch rundach walka była nierozstrzygnięta, jednak w ostatnim starciu jego przeciwnik wyprowadził kilka celnych ciosów, które przesądziły o jego zwycięstwie.

Trenerzy Kamil i Krzysztof Stemplewscy nie mają wątpliwości, że mimo przegranej walki w finale jest to największy sukces Rafała Staszewskiego, który został Wicemistrzem Pucharu Polski Juniorów i przywiózł do Elbląga srebrny medal.

Drugi srebrny medal dla naszego województwa wywalczył w kategorii wagowej 91 kg zawodnik MOS „Zatoka” Braniewo Artur Kulewicz, który w drodze po tytuł Wicemistrza Pucharu Polski Juniorów stoczył cztery pojedynki.