› bieżące
06:30 / 20.11.2013

Radni do tablicy. Odpowiada Grażyna Kluge (PO)

Radni do tablicy. Odpowiada Grażyna Kluge (PO)

fot. Konrad Kosacz

Przedstawiamy kolejną odsłonę z cyklu rozmów z radnymi Rady Miasta Elbląg. Tym razem przepytujemy Grażynę Kluge (PO).

Jak twierdzi radna Kluge, elblążanie głównie zgłaszają się do niej z problemami mieszkaniowymi, sprawami braku odpowiedniej pracy, problemami szkolnymi, na przykład uzależnienie od narkotyków, czy sprawami związanymi z opieką społeczną.

- Tym ludziom bardzo często potrzebna jest wskazówka, gdzie się udać z danym problemem, do której instytucji – mówi Grażyna Kluge. - Często jest tak, że wspólnie znajdujemy najlepsze rozwiązanie. Natomiast dopada mnie ogromna bezsilność, gdy słyszę, że młody człowiek, który ma skończone studia, nie może znaleźć pracy.

Jak zauważa radna, jednym z większych problemów osiedla Nad Jarem jest duży problem z prędkością samochodów, przy ul. Broniewskiego.

- To prosty odcinek, gdzie jeżdżą samochody z dużą prędkością - informuje Kluge. - Mieszkańcy proszą o umieszczenie spowalniaczy czy też o ustawienie znaku ograniczenia prędkości. Poza tym w fatalnym stanie jest też droga dojazdowa do Zespołu Szkół przy ul. Korczaka.

- Jeśli chodzi o dyżury, to do tej pory byłam na trzech – mówi Grażyna Kluge. - Za każdym razem miałam czas wypełniony w całości. Ponadto mój numer telefonu nie jest utajniony, więc każdy może do mnie zadzwonić.

W sprawie prędkości na ulicy Broniewskiego i drogi dojazdowej do Zespołu Szkół przy ulicy Korczaka, czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta.

13
6
oceń tekst 19 głosów 68%