› bieżące
10:45 / 24.01.2014

Radni do tablicy. Odpowiada Joanna Grykiel-Figielska (PiS)

Radni do tablicy. Odpowiada Joanna Grykiel-Figielska (PiS)

fot. Konrad Kosacz

Dziś kolejna odsłona naszego cyklu rozmów z radymi Rady Miasta Elbląga. Na temat ich pracy oraz problemów z którymi zgłaszają się elblążanie, rozmawiamy z Joanną Grykiel-Figielską z Prawa i Sprawiedliwości.

Radna Joanna Grykiel-Figielska z zawodu jest ekonomistką. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Ekonomiki Transportu. Jej pasją jest sport, zwłaszcza pływanie. Uwielbia podróże. Jak wykształcenie oraz zainteresowania pomagają jej w pełnieniu roli radnej w Radzie Miasta Elbląga?

-Problemy mieszkańców naszego miasta są bardzo różne, jednak głównie dotyczą spraw mieszkaniowych oraz stanu miejskiej infrastruktury, stanu naszych ulic, a co za tym idzie próśb o wykonanie napraw i remontów- informuje radna Joanna Grykiel-Figielska.

Rzeczywiście chociaż, elblążanie mają sporo uwag to większość zgłasza podobne problemy. Dziury w chodnikach, ulicach, utrudnienia w ruchu, ciągnące się modernizacje i naprawy. Jak radna Grykiel-Figielska stara się im pomóc?

-We wszystkich sprawach, z którymi zgłaszają się do mnie elblążanie, staram się pomóc i znaleźć możliwość ich rozwiązania. Na bieżąco kontaktuje się z odpowiednimi departamentami naszego Urzędu Miasta, w celu znalezienia korzystnego rozwiązania sprawy – zapewnia radna.

Rola radnego w Radzie Miejskiej polega przede wszystkim na reprezentowaniu mieszkańców miasta w Urzędzie Miejskim. W jaki sposób elblążanie kontaktują się z Joanną Grykiel Figielską?

-Z mieszkańcami staram się kontaktować w każdy możliwy sposób. Mamy dyżury radnych w Urzędzie Miasta oraz w każdą środę dyżury w siedzibie PiS przy Placu Słowiańskim. Rozmawiam także z elblążanami na ulicy. Wszystko zależy od potrzeb i problemów z jakimi przychodzą do mnie mieszkańcy. Na dyżury radnych nie przychodzi wiele osób, ale myślę, że częściowo wynika to z faktu, iż dyżury te mają miejsce od 14.00 do 15.30. Częściej spotykam się z ludźmi poza tymi wyznaczonymi godzinami - informuje radna Joanna Grykiel-Figielska.

3
5
oceń tekst 8 głosów 38%