› bieżące
06:17 / 20.01.2014

Radni do tablicy. Odpowiada Jolanta Janowska (PiS)

Radni do tablicy. Odpowiada Jolanta Janowska (PiS)

fot. elblag.net

Dziś kolejna odsłona naszego cyklu rozmów z radymi Rady Miasta Elbląga. Na temat ich pracy oraz problemów z którymi zgłaszają się elblążanie, rozmawiamy z Jolantą Janowską z Prawa i Sprawiedliwości.

Jolanta Janowska jest rodowitą elblążanką. Od 28 lat pracuje jako pedagog specjalny. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie w stopniu głębokim. Od lat angażuje się w działalność społeczną i charytatywną na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych w Elblągu. Jak sama mówi, to jej pasja, niesienie ludziom pomocy traktuje jako misję. Czym jest dla niej praca w Radzie Miasta oraz z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się do niej Elblążanie?

- Mieszkańcy naszego miasta zgłaszają się do mnie z różnymi sprawami. Najczęściej dotyczą one remontów dróg, oświetlenia ulic, pozyskania mieszkania, znalezienia pracy, pomocy finansowej itp. – informuje radna Jolanta Janowska.

Sprawy, z którymi elblążanie zgłaszają się do radnych naszego miasta zawsze są podobne, dotyczą stanu dróg, remontów, bezrobocia, problemów z mieszkalnictwem. Jak radna Janowska stara się pomóc mieszkańcom miasta?

-Zawsze staram się wysłuchać każdego i zrozumieć jego problem. Moim mottem w życiu i pracy jest „Prawda – Dobro – Skuteczność”. Kierując się tymi wartościami podejmuję działania, aby w miarę możliwości pomóc każdemu. Wykorzystuję swoją wiedzę, umiejętności, kompetencje i nie małe już doświadczenie. Wydaje mi się, że moja osoba wzbudza zaufanie ludzi i wielu z nich powierza mi swoje problemy – dodaje radna.

Dzięki swojej wiedzy oraz wykształceniu skutecznie niesie pomoc elblążanom. Mówi, że wysłucha każdego mieszkańca, jest otwarta na każdy problem i znajdzie sposób na ich rozwiązanie. W jaki sposób można kontaktować się z radną Jolantą Janowską?

-W mojej misji radnej, bo tak określam tę zaszczytną funkcję, mam szerokie spektrum możliwości kontaktu z mieszkańcami. Jestem osobą otwartą na ludzi i nie unikam kontaktów nawet na ulicy. Oprócz dyżurów w Urzędzie Miasta pełnię też dyżury w siedzibie zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto działam czynnie przy parafii Św. Brata Alberta przy ul. Częstochowskiej. Udostępniam też mieszkańcom moje wizytówki z numerem telefonu i adresem mailowym – oznajmia radna Janowska.

-Coraz więcej mieszkańców zgłasza się do mnie podczas pełnienia dyżurów. Niektóre osoby pojawiają się w miarę systematycznie – informuje radna Jolanta Janowska.

3
15
oceń tekst 18 głosów 17%