› bieżące
19:56 / 07.11.2013

Radni do tablicy. Odpowiada Zenon Lecyk (PiS)

Radni do tablicy. Odpowiada Zenon Lecyk (PiS)

fot. Konrad Kosacz

Rozpoczynamy cykl rozmów z radnymi Rady Miasta Elbląga na temat ich pracy oraz problemów z którymi przychodzą elblążanie. Tym razem przepytujemy radnego Zenona Lecyka z Prawa i Sprawiedliwości.

Praca radnego polega na reprezentowaniu mieszkańców miasta oraz pomoc w rozwiązywaniu ich problemów. Każdy elblążanin ma możliwość zgłaszania ich w trakcie dyżurów. Podczas rozmów z jednym z radnych okręgu nr 5 dowiedzieliśmy się z czym najczęściej zwracają się elblążanie, i jak radny próbuje im pomóc.

Zenon Lecyk z zawodu jest mechanikiem. Pracuje w Alstom Power. Największą uwagę zwraca na małe zainteresowanie mieszkańców miasta dyżurami odbywającymi się w Urzędzie Miejskim.

– Częściej zwracają się do mnie osoby z pracy lub sąsiedzi – mówi radny Lecyk.

Podkreśla również, że nie skupia swojej pracy tylko na okręgu wyborczym nr 5, lecz służy pomocą wszystkim elblążanom. Prośby dotyczą głównie stanu dróg, chodników oraz zagospodarowania terenów zieleni zarówno na Osiedlu Za Politechniką, jak i w całym mieście. Zasygnalizowano również brak chodnika prowadzącego z ulicy Willowej do Centrum Sportowo-Biznesowego przy Alei Grunwaldzkiej. Wiele do życzenia pozostawia także stan ławek oraz mała liczba placów zabaw.

Radny Lecyk zawsze stara się sam dokładnie zapoznać z przedstawionym problemem. Następnie wszystkie wnioski zgłasza na sesjach Rady Miasta. Dąży do tego, aby jak najszybciej i najlepiej rozwiązać przedstawione sprawy. Między innymi proponuje wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu Budżetu Obywatelskiego. Aby jeszcze bardziej zachęcić elblążan do głosowania, sugeruje zlikwidowanie podziału na okręgi .

– Niektóre inwestycje dotyczą całego miasta, a nie tylko elblążan mieszkających w pobliżu. Takim miejscem jest Las Miejski Bażantarnia – mówi radny Lecyk.

Radny Lecyk zachęca do kontaktowania się z nim, jest otwarty na nowe propozycje, zapewnia, że nie pozostawi żadnego problemu bez odzewu.

- Liczę na większe zainteresowanie mieszkańców miasta oraz przedstawienie nowych propozycji – dodaje radny Zenon Lecyk. 

Małgorzata Łuczak
 

17
14
oceń tekst 31 głosów 55%