› bieżące
06:29 / 07.04.2014

Radni PiS: Elbląg jako wspólnota wartości

Radni PiS: Elbląg jako wspólnota wartości

fot. Konrad Kosacz

Dobrze żeby tak kiedyś było, ale póki co silne podziały na punkt widzenia prawicowy, lewicowy czy jakikolwiek jeszcze inny system wartości, przesłaniają nam to co najistotniejsze. W dniu 10 kwietnia, odbędą się uroczystości 4 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Prócz mszy świętej, zaplanowane jest składanie zniczy i kwiatów z udziałem min. Prezydenta Jerzego Wilka, pocztów sztandarowych i co najważniejsze naszych żołnierzy. Każdy ma prawo przeżywać tamte wydarzenia po swojemu.

Organizując tą uroczystość w sposób tak instytucjonalny, jedynie daje się alternatywę i proponuje się wspólną zadumę i modlitwę nad tragedią, która dotknęła 96 osób życia publicznego naszego kraju. Ci ludzie jechali do Smoleńska oddać hołd pomordowanym polskim żołnierzom i sami stracili życie.

Czy to źle, że w sposób zorganizowany także ktoś o nich pamięta? To jest nasza zbiorowa pamięć i prawdziwa żywa lekcja historii i patriotyzmu dla naszej młodzieży. Nie warto mówić nic ponad to co tego dnia jest naprawdę ważne. Nie warto roztrząsać przyczyny tej tragedii bo to nie miejsce i czas. Oni zginęli, ludzie o różnych poglądach połączeni jednym losem. Szkoda by po nich, ludzie także krańcowo różni w zapatrywaniach, nie mogli sobie poradzić ze wspólną oceną tamtych wydarzeń i ich honorowym uczczeniem.

Zapraszamy Elblążan do wzięcia udziału w nabożeństwie o godz. 12.45 w kościele pw. Wszystkich Świętych i na cmentarzu pod Krzyżem Katyńskim.


Paweł Fedorczyk – Radny PiS

Joanna Grykiel – Figielska – Radna PiS

 

8
5
oceń tekst 13 głosów 62%