Radny Robert Turlej: "Czy w takich sytuacjach ruchem nie powinna kierować policja, aby było bezpieczniej?"
fot. Policja
Przymrozek dał o sobie znać. Na drogach ślisko. Dzisiaj, 21 listopada, w godzinach rannych nie działała sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. płk. Dąbka i al. Piłsudskiego. Była już w tym miejscu stłuczka...
W związku z tym Radny Robert Turlej zadał pytanie:
Czy w takich sytuacjach ruchem nie powinna kierować policja, aby było bezpieczniej?
Takie sytuacje na szczęście zdarzają się rzadko, ale w przypadku dużego natężenia ruchu samochodowego na głównych arteriach komunikacyjnych miasta stwarzają poważne zagrożenie.
Chodzi mi o sytuacje, kiedy pada sygnalizacja na największym skrzyżowaniu w mieście w godzinach szczytu (tu porannego). Sam jadąc wolno przepuszczałem auta z Piłsudskiego (nie mieli jak się wbić) a w tym czasie na mnie trąbiono z tyłu...
– napisał radny na swoim profilu społecznościowym.
Pytanie o sytuacje, w których kierowanie ruchem przez policję jest konieczne zadaliśmy Krzysztofowi Nowackiemu, oficerowi prasowemu z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Jeżeli sygnalizacja świetlna zawodzi to mamy znaki drogowe. Jeżeli ruch odbywa się płynnie, jest pytanie o sens kierowania nim przez policjanta. W takim przypadku, gdy nie tworzą się korki, to wystarczą znaki drogowe. Zupełnie odmienna sytuacja jest wówczas, gdy tworzy się korek na przykład, gdy jedna z dróg cechuje się dużo większym natężeniem ruchu niż druga. W takich przypadkach policja kieruje ruchem.
– odpowiedział nam oficer prasowy.
Widzisz policjanta kierującego ruchem i nie wiesz co robić? Poniższy filmik ma za zadanie obrazowo objaśnić sygnały wysyłane przez policjanta.