› bieżące
08:28 / 09.03.2014

Radny Turlej apeluje o 1 procent dla ZKS Olimpia

Radny Turlej apeluje o 1 procent dla ZKS Olimpia

fot. Bartłomiej Ryś

Okres rozliczenia się z fiskusem to także czas, kiedy możemy 1 procent z naszych podatków przekazać na szczytny cel, a konkretnie na organizację pożytku publicznego. Rady Turlej pyta, dlaczego Urząd Miejski na swojej stronie internetowej nie promuje tej akcji i namawia do wpłat dla ZKS Olimpii Elbląg.


Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radny Robert Turlej zwrócił uwagę, że Urząd Miejski w Elblągu nie promuje akcji Milion dla Elbląga. To zaś właśnie teraz jest ten okres, kiedy elblążanie decydują, komu przekazać 1 procent ze swoich podatków.

- Obecnie trwa akcja Milion dla Elbląga, gdzie elbląskie organizacje pozarządowe walczą o środki z jednego procenta – mówił radny Robert Turlej. - Niestety na stronie internetowej Urzędu Miejskiego próżno szukać informacji, na jakie organizacje pozarządowe można przeznaczyć swój jeden procent z podatków. Taka lista natomiast pojawiła się w magazynie samorządowym, wydawanym przez Urząd Miejski. Jednak w spisie organizacji brakuje jednej – ZKS Olimpii Elbląg. To duży błąd. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku właśnie Olimpia była tym klubem sportowym, na który wpłacono najwięcej w naszym województwie odpisów z 1 procenta. Apeluję, aby władze miasta nie zapominały o Olimpii Elbląg. Wnoszę też o utworzenie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego specjalne zakładki, gdzie będzie można znaleźć wszystkie elbląskie organizacje pozarządowe, na których rzecz można dokonywać odpisu.

Trwa walka o Milion dla Elbląga, a dokładniej kampania, która ma zachęcać elblążan do pomagania własnym, lokalnym organizacjom społecznym.

Sprawa jest poważna, stąd to wojskowe nazewnictwo, choć cel i środki są absolutnie pokojowe. Wszystko po to, by pieniądze elblążan służyły elblążanom. Organizacje pożytku publicznego zachęcają do przekazywania 1% swojego podatku lokalnym organizacjom, a nie tylko tym ogólnopolskim.

W Elblągu status organizacji pożytku publicznego posiada blisko 40 organizacji pozarządowych. Jak podają organizatorzy akcji, Dodatkowy milion to np.: 300 stypendiów naukowych, artystycznych, sportowych dla elbląskiej młodzieży,objęcie opieką 150 dzieci ulicy w świetlicach socjoterapeutycznych, to kilkadziesiąt inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i potrzebujących.

Akcja informacyjna trwa na portalu facebook: https://www.facebook.com/MilionDlaElblaga
 

 

3
3
oceń tekst 6 głosów 50%