15:05 / 26.06.2014

Radosław Łuczak zwycięzcą ligi squasha

Zakończyły się rozgrywki w lidze squasha, prowadzonej przez Szkołę SCORE i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcą w sezonie 2013/2014 został Radosław Łuczak.

Ostatnim akcentem tegorocznego sezonu w SportsArt Fitness Squash League, był turniej finałowy, który tradycyjnie rozegrany został na kortach w hali Centrum Sportowo-Biznesowego. Zawody zaliczane były do punktacji generalnej i były jednocześnie podsumowaniem całego cyklu rozgrywek. Tym razem zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach. Jako pierwsi na korty wyszli gracze w kategorii junior do lat 11. Tu najlepiej poradził sobie Dawid Promiński, drugie miejsce zajął Paweł Saunders, a trzecie Antoni Zoła. Następnie do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii junior do lat 13. Pierwsze miejsce wywalczył Daniel Saunders, drugie Jakub Wrzosek, a trzecie Dawid Gajdemski.

Kolejną z kategorii w jakiej rywalizowali miłośnicy squasha była junior do lat 15. Z grona pięciu zgłoszonych graczy, najlepszą formę zaprezentował Michał Pożarowski, który stanął na najwyższym stopniu podium. Druga lokata przypadła dla Wiktora Mikulskiego, a trzecie miejsce zajął Marek Saunders. W klasyfikacji kobiet do walki o ligowe punkty zgłosiło się osiem przedstawicielek płci pięknej. Po ciekawej i zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Saunders, na drugim stopniu podium stanęła Małgorzata Sznajdrowska, a trzecia lokata przypadła Magdalenie Szymańskiej. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się turniej open w którym wystartowało 16 zawodników. Z tego grona najlepiej zaprezentował się Radosław Łuczak. Drugie miejsce zajął Sławomir Grudziński, a trzecie Arkadiusz Stępień. Najlepsza trójka turnieju finałowego tym samym potwierdził swoją dominację w całym cyklu rozgrywek. To właśnie Radosław Łuczak został zwycięzcą ligowej rywalizacji w sezonie 2013/2014. Zdobywca mistrzowskiego tytułu zgromadził na swoim koncie łącznie 2075 punktów i wyprzedził drugiego w klasyfikacji generalnej Sławomira Grudzińskiego o 134 pkt. Na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej stanął Arkadiusz Stępień, który zakończonym właśnie sezonie zgromadził 1752 pkt.

Po zakończeniu ostatniego meczu turnieju finałowego odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu oraz wręczenie nagród dla najlepszych zawodników i zawodniczek. Kolejne emocje związane z rywalizacją w lidze squasha już niebawem. Wyniki rozegranych pojedynków i aktualne tabele SportsArt Fitness Squas dostępne są na stronach internetowych organizatorów pod adresem www.mosir.elblag.eu oraz www.tenis.elblag.pl.

Wyniki turnieju finałowego:

Juniorzy do lat 11 1.Dawid Promiński 2.Paweł Saunders 3.Antoni Zoła 4.Tomasz Święcki

Juniorzy do lat 13 1.Daniel Saunders 2.Jakub Wrzosek 3.Dawid Gajdemski 4.Kacper Baran

Juniorzy do lat 15 1.Michał Pożarowski 2.Wiktor Mikulski 3.Marek Saunders 4.Daniel Saunders 5.Bartłomiej Czajkowski

Turniej kobiet 1.Małgorzata Saunders 2.Małgorzata Sznajdrowska 3.Magdalena Szymańska 4.Karolina Kurszewska 5.Maria Jakubik-Bławat 6.Joanna Olszewska 7.Marta Cap 8.Emilia Padalis

Turniej open 1.Radosław Łuczak 2.Sławomir Grudziński 3.Arkadiusz Stępień 4.Arkadiusz Mateusiak 5.Marcin Antczak 6.Mariusz Zubko 7.Dominik Śnigier 8.Bartosz Mateusiak 9.Mariusz Sobieszek 10.Grzegorz Stępień 11.Piotr Szymański 12.Dominik Styfi 13.Paweł Żwierełło 14.Paweł Graczyk 15.Bartłomiej Wrzosek 16.Bartłomiej Czaczkowski