12:40 / 26.05.2014

Radosne dzieci zdrowieją szybciej

Radosne dzieci zdrowieją szybciej

„Radosne dzieci zdrowieją szybciej” to tytuł akcji, jaką z myślą o małych pacjentach naszego Oddziału Pediatrycznego zainicjowała olsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Aby umilić pobyt chorych maluchów w szpitalu wolontariusze fundacji zbierają dla nich m.in. książki, kredki, bloki, mazaki czy gry planszowe.

Akcji patronuje redakcja „Dziennika Elbląskiego” oraz sklepy Media Expert. To właśnie w tych miejscach, do 7 czerwca, zbierane będą przedmioty, które pomogą małym pacjentom szybciej i łatwiej znieść pobyt w szpitalu. Wszystko po to, by dzieciom chorowało się „łatwiej”, by ich pobyt w szpitalu minął szybciej, milej, bardziej atrakcyjnie i radośniej.

W ramach akcji organizowany jest też konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Prace w dowolnej technice, podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu kontaktowego, można wysłać do 7 czerwca, z dopiskiem „Radosne dzieci zdrowieją szybciej”, pod adres: Fundacja „Przyszłość dla dzieci”, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn lub, do 10 czerwca, przesłać na e-mail: fundacja@gazetaolsztyńska.pl Przesłane rysunki trafią na wystawę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Czekamy na Wasze prace!

Anna Kowalska

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%