› bieżące
13:03 / 12.01.2017

Ranking Liceów 2017: Wracamy do tematu

Ranking Liceów 2017: Wracamy do tematu

fot. Amadeusz Żołdak

Wczoraj opublikowaliśmy artykuł porównawczy, który dotyczył pozycji elbląskich liceów i techników, jak również szkół z regionu, w najnowszym rankingu magazynu "Perspektywy". Głównym materiałem źródłowym z którego korzystaliśmy były ogólnodostępne zestawienia tego miesięcznika, który od wielu już lat publikuje tego typu rankingi opierając się na sprawdzonych, wymiernych i obiektywnych danych, czyniąc to w sposób rzetelny i profesjonalny.

Zwróciliśmy uwagę na brak w zestawieniu zarówno I i II LO w Elblagu, które znalazły się poza 500 najlepszych szkół w Polsce. Sprawą zainteresowała się dyrekcja II LO w Elblagu. Okazało się, że opublikowany ranking będzie musiał zostać zwerifikowany. Skontaktowaliśmy się z Arturem Olczakiem, kierownikiem Działu Renkingów i Analizm miesięcznika Perspektywy, który udzielił nam informacji w sprawie:

Ranking z założenia nie uwzględnia szkół specjalnych. Z informacji jaką posiadamy już oficjalnie z OKE, te dwie szkoły z niewiadomych przyczyn, zgłosiły się do OKE jako szkoły specjalne i tak funkcjonowały w systemie bazo-danowym OKE. Ponieważ Ranking nie dotyczy szkół specjalnych, automatycznie OKE nie przekazała nam danych o maturze a szkoły nie znalazły się w Rankingu. Tak więc wina leży po stronie szkoły. 

Właśnie przed chwilą dotarły do nas oficjalne dane z OKE i będziemy to przeliczać. Wiem że LO Jagiellończyka będzie miało niezłą pozycję. Drugiej szkoły jeszcze nie sprawdzaliśmy. Jak to przeliczymy zamieścimy korektę w Rankingu. Prawdopodobnie w dniu jutrzejszym. 

Niezwłocznie po tym jak w rankingu zostaną dokonane poprawki, zrobimy stosowną korektę tekstu, po czym przywrócimy zawieszony, czekający obecnie na aktualizację artykuł.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%