› biznes
10:48 / 20.07.2018

Rata miesięczna czy tygodniowa? Co się bardziej opłaca?

Rata miesięczna czy tygodniowa? Co się bardziej opłaca?

Decydując się na kredyt, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko warunki, jakie oferuje pożyczkodawca, ale także wysokość rat. Mogą mieć one duży wpływ na to, jak szybko uporamy się ze spłatą zobowiązania. W ofercie firm udzielających pożyczki znajdują się zarówno raty miesięczne, jak i tygodniowe. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Rata tygodniowa – czy częściej znaczy lepiej?

Raty tygodniowe, mimo wieloletniej obecności na rynku finansowym, nie są tak popularne, jak rozliczenia miesięczne. Oferują je przede wszystkim instytucje pożyczkowe udzielające kredytów na niewielkie sumy. Czy takie rozwiązanie różni się bardzo od tradycyjnej, comiesięcznej spłaty? Nie, zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku warunki udzielania pożyczek nie ulegają zmianie. Rata tygodniowa ma być przede wszystkim udogodnieniem dla tych, którzy decydują się na pożyczkę, jednak nie chcą znacząco odczuwać jej skutków.

Rata miesięczna lub tygodniowa – jaką formę spłaty wybrać?

Kiedy warto wybrać kredyt z ratą tygodniową? Przede wszystkim jest to oferta dla osób potrzebujących szybkiej i niedrogiej pożyczki, która nie będzie obciążeniem dla portfela. Tygodniowa spłata zobowiązania to gwarancja niskich rat, a w zależności od naszych możliwości, możemy wybrać okres spłaty od 30 do nawet 90 tygodni. Ile pieniędzy można pożyczyć? W przypadku Providenta maksymalna kwota zobowiązania może wynieść nawet 10 000 zł. Rata tygodniowa z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy mają trudności z bieżącym kontrolowaniem domowych wydatków. Taka forma zwrotu długu to pewność, że pożyczka będzie pomocnym narzędziem, a nie początkiem finansowych kłopotów.

Czy w wypadku istnienia opcji tygodniowej spłaty, warto decydować się na raty miesięczne? Jak najbardziej. Skorzystać z niej powinni przede wszystkim ci, którzy decydują się na pożyczenie większych pieniędzy. Decydując się na pożyczkę np. w Providencie, możemy otrzymać maksymalną kwotę w wysokości 15 000 zł. Obie formy kredytowania można uzyskać bez wychodzenia z domu – wystarczy wypełnić formularz online.

Zanim podejmiesz decyzję

Zanim zdecydujemy się na jeden z wariantów, pamiętajmy – przed podpisaniem umowy przeanalizujmy dokładnie naszą sytuację finansową i rozważmy każdą z możliwości. Zbyt pochopna decyzja w tej kwestii przysporzy nam jedynie kłopotów. Ustalony przez nas harmonogram spłat będzie obowiązywać już do końca umowy. Zmiana z rat miesięcznych na tygodniowe nie będzie już możliwa.

Warto podkreślić, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, pożyczkodawca oferuje możliwość okresowej przerwy w ratach. Dzięki temu w wybranym przez nas terminie możemy zawiesić spłatę pożyczki bez żadnych konsekwencji. To duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli planujemy większe wydatki lub chcemy po prostu odpocząć od zobowiązań.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%