› bieżące
19:54 / 14.11.2013

Ratusz pomoże w organizacji finału WOŚP w Elblągu

Ratusz pomoże w organizacji finału WOŚP w Elblągu

fot. Konrad Kosacz

Radni miejscy byli dziś zaniepokojeni doniesieniami medialnymi o zagrożeniu organizacji finału WOŚP w Elblągu. Wiceprezydent Marek Pruszak jednak zapewniał, że miasto zrobić wszystko, aby ta impreza w naszym mieście się odbyła.

Informowaliśmy dziś, że Centrum Wolontariatu w Elblągu, które do tej pory organizowało finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwukrotnie, nie ma teraz środków finansowych oraz odpowiedniej ilości wolontariuszy. Centrum wyraziło obawę, że bez wsparcia nie podoła w tym roku temu zadaniu. ZHP, które posiada odpowiednią kadrę, nie chce angażować się w finał WOŚP.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, radna Małgorzata Adamowicz (PO) nagłośniła ten problem, pytając czy władze miasta udzielą pomocy Centrum Wolontariatu w naszym mieście, aby finał WOŚP w Elblągu się jednak odbył.

Marek Pruszak, wiceprezydent miasta zapewnił, że miasto zrobi wszystko, aby „nie zaprzepaścić tak wielkiego zaangażowania młodych ludzi”.

- Cel jest szczytny i postaramy się pomóc. Jesteśmy jednak zaskoczeni tymi informacjami. Nie wiedziałem, że samorządy finansują ze środków budżetowych te finały. Sądziłem, że jest to udział Fundacji WOŚP – mówił podczas sesji Marek Pruszak.

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%

Powiązane artykuły

Czy w Elblągu nie zagra już WOŚP? Wiele na to wskazuje

14.11.2013 komentarzy 6

Czy nasze miasto znów się czymś wyróżni na skalę całego kraju? Tym razem nie chodzi o sprawy polityczne tylko kwestię organizacji finału Wielkiej...