› bieżące
14:50 / 12.03.2013

Ratusz Staromiejski z nowym wystrojem, bardziej otwarty dla mieszkańców

Ratusz Staromiejski z nowym wystrojem, bardziej otwarty dla mieszkańców

fot. Konrad Kosacz

Zakończył się ostatni etap projektu unijnego „Odbudowa Ratusza Staromiejskiego”. Prace polegały na wykończeniu wnętrz ratusza. Dodano wielkoformatowe zdjęcia starego Elbląga, portrety muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, pojawiły się nowe meble, oświetlenie i oprawa okien.

Od tej pory Ratusz Staromiejski będzie pełnił nowa funkcję. Ma być centrum kulturalnym nie tylko Starego Miasta ale dla całego Elbląga. - Absolutnie nie mamy na celu wprowadzenia funkcji animacji kultury, nie chcemy robić konkurencji dla naszych lokalnych instytucji kultury - podkreśla dyrektor Departamentu Kultury Leszek Sarnowski - chcemy by było to miejsce spotkań, z którego mogą korzystać organizacje pozarządowe i mieszkańcy.

Po za stałą dekoracją na pierwszej i drugiej kondygnacji, w holu umieszczone zdjęcia umieszczone są w specjalnych antyramach które pozwalają na łatwą wymianę ekspozycji. Jest to miejsce przeznaczone na prezentację fotografii miejscowych fotografów. Na parterze obok recepcji także znajduje się galeria. Jak mówi dyrektor Sarnowski - ostatnia wystawa motocykli przyciągnęła uwagę ponad 2 tysięcy osób co było całkiem niezłym sukcesem.

Można powiedzieć, że po długim czasie pojawił się w końcu pomysł na Ratusz Staromiejski. Do tej pory była tam tylko informacja turystyczna i siedziba Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Przeniesienie tam Departamentu Kultury wydaje się być dobrym pomysłem. Też dobrym znakiem jest otwarcie się na mieszkańców i organizacje. Dyrektor Dep. Kultury zapewnia, że po przedłożeniu odpowiednich pism z zapotrzebowaniem, w miarę możliwości każdy mieszkaniec czy stowarzyszenie może skorzystać z jeden z Sal Konferencyjnych czy dużej sali na przeprowadzenie własnego spotkania. Przykładem takiego wykorzystania Ratusza była np. Debata Obywatelska

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 15