› biznes
07:00 / 13.03.2017

Ratusz znalazł swojego wybrańca od mediów społecznościowych

Ratusz znalazł swojego wybrańca od mediów społecznościowych

fot. archiwum elblag.net

Trzy konkursy na stanowisko specjalisty ds. social mediów na 1/2 etatu w Departamencie Kultury i Promocji były potrzebne, aby znaleźć osobę spełniającą wszystkie kryteria stawiane przez miejskich urzędników. Promocją miasta na Facebooku, Twitterze oraz kanale Youtube zajmie się zamieszkały w Elblągu Michał Glock, który wykazał się niezbędnym doświadczeniem oraz wiedzą.

Aby wyłonić odpowiedniego człowieka Magistrat potrzebował ponad 7 miesięcy. Pierwszy konkurs na podinspektora został ogłoszony w sierpniu 2016 roku, następny w grudniu, a ostatni 15 lutego br. W tym czasie przewinęło się wielu zainteresowanych, ale żaden nie spełnił oczekiwań pracodawcy. Kandydaci musieli wykazać się niezbędnymi kwalifikacjami, m.in. wykształceniem wyższym, najlepiej dyplomem z marketingu, reklamy, ekonomii czy dziennikarstwa, przynajmniej rokiem doświadczenia na podobnym stanowisku, znajomością specyfiki social media i promocji za ich pośrednictwem różnych treści, obsługiwaniem aplikacji mobilnych, znajomością narzędzi takich jak GoogleAdWords, które mierzą ruch na stronach, znajomością programów graficznych czy umiejętnością redagowania tekstów.

Pan Michał Glock spełnia kryteria wymagane do pracy na ww. stanowisku, wykazał się niezbędną wiedzą i doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań - napisano na stronie Urzędu Miejskiego.

Zatrudniony na to stanowisko specjalista będzie odpowiadał za zapewnienie prawidłowej realizacji zadań w zakresie promocji i informacji w mediach społecznościowych, przygotowywanie, publikowanie i aktualizowanie treści na miejskich profilach społecznościowych, przygotowywanie komunikatów reklamowych, tekstów promocyjnych i haseł, przygotowywanie i publikowanie w czasie rzeczywistym relacji z udziału w wydarzeniach kulturalnych i promocyjnych, prowadzenie i aktualizacja stron internetowych, prowadzenie kampanii mailingowych, współpracę zespołową w zakresie prowadzonych projektów promocyjnych i tworzenie newslettera (redakcja merytoryczna i techniczna).

Praca będzie wykonywana w wymiarze 20 godzin tygodniowo.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%