15:25 / 08.02.2016

Raz na wozie, raz pod wozem. Truso wypada z gry

Za przykładem swoich koleżanek po fachu nie poszli juniorzy elbląskiego Truso, którzy także w ostatni weekend grali o promocję do następnej fazy Mistrzostw Polski. W Dąbrowie Białostockiej młodzi szczypiorniści z naszego miasta nie sprostali wymaganiom niezbędnym do awansu. Dużo lepiej przygotowane były drużyny Padwy Zamość, Agrykoli Warszawa oraz gospodarzy – Szczypiorniaka. We wszystkich 3 meczach elblążanie ponieśli porażki i zakończyli zawody na ostatniej pozycji.

Piłkarze ręczni z Elbląga pokazali się w 3-dniowym turnieju z dobrej strony. Pomimo tego, że nie udało im się posmakować zwycięstwa, to z żadną z uczestniczących ekip nie przegrali zdecydowanie. Pewnie inaczej wyglądałby także wynik ostatniego spotkania, gdyby nie fakt, że był to mecz o przysłowiową „pietruszkę” i elblążanie zagrali na pół gwizdka. Z kolei w 2 pierwszych potyczkach z Padwą i Szczypiorniakiem o przegranej Truso zadecydowała gorsza postawa w pierwszych połowach. Przeciwnicy do przerwy kompletowali kolejne bramki, aby w drugiej połowie ze spokojem kontrolować wydarzenia boiskowe. Nawet 21 trafień w jednej części meczu z gospodarzami nie przyniosło elblążanom punktów.

Zaprocentować może jednak już niedługo obecność na tym turnieju sporej grupki juniorów młodszych z Elbląga, którzy mieli okazję pograć z silniejszymi rywalami, co przed walką w mistrzostwach swojej kategorii z pewnością przyniesie korzyści.

Wszystkie wyniki Truso turnieju w Dąbrowie Białostockiej:

MKS Truso Elbląg – Padwa Zamość  26:31  [12:17]

Najskuteczniejsi: 7 – Ławrynowicz, 5 – Błaszkiewicz, Stępień, 4 – Załuski.

MKS Truso Elbląg – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka  25:29  [6:17]

Najskuteczniejsi: 9 – Stępień, 5 – Ławrynowicz, 4 – Czapla.

MKS Truso Elbląg – Agrykola Warszawa  24:35  [12:18]

Najskuteczniejsi: 5 – Załuski, Szuszkiewicz, Ławrynowicz, 4  Karczewski, 2 – Urbański.

Tabela końcowa:

1. Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka (3 mecze, 6 punktów, 91-84 bilans bramkowy)

2. Agrykola Warszawa (3, 4, 95-82)

3. Padwa Zamość (3, 2, 89-89)

4. MKS Truso Elbląg (3, 0, 75-95)