› bieżące
14:36 / 20.07.2015

Redakcja elblag.net przeprasza lekarzy dentystów

Redakcja elblag.net przeprasza lekarzy dentystów

Redakcja Elblag.net przeprasza za naruszenie dóbr osobistych elbląskich lekarzy dentystów. W szczególności, za użycie sformułowania „Szybka reakcja i dokładne rozpoznanie to atut niewielkiej ilości elbląskich dentystów.” przez dziennikarkę Magdalenę Marcinkiewicz w artykule pod tytułem „Za błąd dentysty możesz domagać się odszkodowania”.

22 czerwca 2015 roku, pracownica portalu elblag.net opublikowała artykuł „Za błąd dentysty możesz domagać się odszkodowania”. Zgodnie z opinią wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku, dr n.med. Barbarą Sarankiewicz-Konopka stwierdzamy, że publikacja ta narusza dobra osobiste elbląskich lekarzy dentystów.

Autorka wykazała się brakiem rzetelności dziennikarskiej. Ponadto opublikowane wypowiedzi niewiadomego pochodzenia prezentują tylko negatywne opinie na temat elbląskich lekarzy. Należy wspomnieć, że na obszarze działania elbląskiej delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku zrzeszonych jest ponad 200 lekarzy dentystów, którzy w ciągu tygodnia udzielają nie mniej niż tysiąc porad. W związku z tym wspomniane trzy przypadki przez Magdalenę Marcinkiewicz wskazują na marginalne zdarzenia.

W każdym zawodzie zdarzają się błędy, jednak w tym przypadku autorka nie wykonała żadnych wiarygodnych badań, ankiety lub podobnych kroków, które przedstawiłyby rzetelną opinię w zakresie diagnostyki i leczenia chorób jamy ustnej i uzębienia. Naruszyła w ten sposób dobra osobiste poszczególnych lekarzy dentystów w Elblągu, jak i całej grupy zawodowej.

Dziennikarka, która wykazała się tendencyjnym myśleniem i podejściem w publikacji (być może ze względu na własne niewyjaśnione doświadczenie z lekarzami dentystami) nie pracuje w redakcji elblag.net od 18 lipca 2015 roku. Tym samym zapewniamy, że autorka wspomnianej publikacji nie dopuści się już kolejnych naruszeń dóbr osobistych na łamach portalu elblag.net.

Za zaistniałą sytuację redakcja elblag.net wraz z wydawcą raz jeszcze przeprasza elbląskich lekarzy dentystów oraz wszystkie osoby, które poczuły się urażone publikacją „Za błąd dentysty możesz domagać się odszkodowania”. Informujemy również, że w/w publikacja została usunięta z portalu elblag.net.

 

31
18
oceń tekst 49 głosów 63%