› bieżące
01:56 / 15.04.2013

Referendum w Elblągu. Rada Miasta również została odwołana

Referendum w Elblągu. Rada Miasta również została odwołana

fot. Konrad Kosacz

Referendum w Elblągu jest ważne i skuteczne – informuje Lech Kraśniański, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej do spraw referendum w Elblągu. Głosujący nie tylko odwołali prezydenta Grzegorza Nowaczyka ale również Radę Miasta Elbląga.

Już w niedzielę po godz. 23.00 wiadome było, że głosujący w referendum mieszkańcy odwołali prezydenta miasta Elbląga Grzegorza Nowaczyka. W sprawie odwołania prezydenta zagłosowało 23970 osób, z których 23087 było za jego odwołaniem.

Jednak do ostatniej chwili ważyły się jeszcze losy radnych miejskich. Tu potrzebna była znacznie większa liczba głosów. Miejska Komisja Wyborcza ciągle zliczała oddane głosy, aby oficjalnie potwierdzić wyniki referendum. Dopiero około godziny drugiej w nocy wszystko stało się jasne. W głosowaniu odwołano także radnych miejskich.

- W niedzielnym referendum, w tym wypadku oddano 23945 głosów ważnych – mówi Lech Kraśniański. - Za odwołaniem Rady Miasta Elbląga głosowało 22 750 osób. Oznacza to, że referendum jest ważne i skuteczne. Rada Miasta Elbląga również została odwołana.

Tak więc teraz czekają nas przedterminowe wybory na urząd prezydenta miasta oraz do Rady Miasta Elbląga.

13
0
oceń tekst 13 głosów 100%

Powiązane artykuły

Referendum w Elblągu. Prezydent i radni odwołani

14.04.2013 komentarzy 31

Znamy już wszystkie wyniki niedzielnego referendum. Elblążanie, którzy wzięli udział w głosowaniu zdecydowali o odwołaniu ze stanowiska prezydenta miasta...