› bieżące
14:06 / 03.04.2020

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu prowadzi akcję pomocową. Apel Miejskiego Rzecznika Konsumentów

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu prowadzi akcję pomocową. Apel Miejskiego Rzecznika Konsumentów

fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, przy wsparciu samorządu, realizuje akcję pomocową, która jest skierowana do mieszkańców Elbląga potrzebujących pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do artykułów pierwszej potrzeby. Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu, zwrócił się z apelem, zarówno do przedsiębiorców, jak i elbląskich konsumentów o umożliwienie wolontariuszom Regionalnego Centrum Wolontariatu dokonywania zakupów poza kolejnością.

Naszym zadaniem ta szlachetna idea wymaga szerszego nagłośnienia. Poniżej publikujemy pełna tresć apelu Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Elblągu

Szanowni Państwo,

 

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, w którym walka z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS CoV-2 zdominowała niemalże wszystkie aspekty naszego życia, musimy wykazać się wyjątkową odpowiedzialnością oraz troską o osoby najbardziej narażone na poważne skutki zachorowania.

 

W grupie najwyższego ryzyka znajdują się głównie seniorzy. Niedawno otrzymali oni szczególne uprawnienia w postaci możliwości wykonywania zakupów w godzinach od 10:00 do 12:00 pod nieobecność innych grup wiekowych na terenie sklepu. Jednakże nie jest to rozwiązanie, które skutecznie eliminuje niebezpieczeństwo kontaktu seniora z wirusem. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie warunków, w których osoby te mogłyby pozostać w domach.

 

Wśród seniorów jest wiele osób, które ze względu na niepełnosprawność, bądź inne dolegliwości, nie są w stanie samodzielnie zrobić zakupów. Wielu spośród nich nie posiada osób bliskich, które mogłyby im w tych czynnościach pomóc.

 

W celu zapewnienia pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, lub z innych względów wymagającym wsparcia, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, przy wsparciu samorządu, realizuje akcję pomocową. Akcja ta skierowana jest do mieszkańców Elbląga którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

 

W związku z powyższym, jako Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu zwracam się z apelem, zarówno do przedsiębiorców, jak i elbląskich konsumentów o umożliwienie Wolontariuszom Regionalnego Centrum Wolontariatu dokonywania zakupów poza kolejnością. Każdy z nich nosi przy sobie identyfikator, więc nie trudno będzie ich rozpoznać

 

Przepuszczając Wolontariusza w kolejce pomagasz temu, dla kogo robi on zakupy. Ofiarowujesz swoje pięć minut osobie, która nie może wyjść z domu. Stajesz się częścią społeczności, która dba o swoich członków i być może kiedyś, ta społeczność odwdzięczy się tym samym.

 

Żywię nadzieję, że w obecnej wyjątkowej i trudnej sytuacji, wszyscy kierować będziemy się zdrowym rozsądkiem i z poczuciem społecznej odpowiedzialności brać będziemy na siebie ciężar pewnych wyrzeczeń dla dobra ogółu.

 

Pozdrawiam

 

Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%