› dzieci i rodzina
15:23 / 18.01.2017

Rekordowe granie w szpitalu wojewódzkim

Rekordowe granie w szpitalu wojewódzkim

Niemal 14 tys. złotych zebrali wolontariusze naszego szpitala podczas 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla nas, podobnie jak dla naszego miasta, była to również rekordowa suma. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do wspaniałej akcji zainicjowanej przez Jurka Owsiaka.


W całym Elblągu chyba nikt nie może być bardziej wdzięczny Wielkiej Orkiestrze, niż my. To właśnie w naszym szpitalu działa jedyny w mieście Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, i to właśnie tutaj trafiło w minionych latach gros sprzętu medycznego ofiarowanego przez WOŚP elbląskim placówkom ochrony zdrowia.

- Chcę podkreślić fakt, że bezcenne dary od Fundacji WOŚP, jakie otrzymujemy od blisko 20 lat, pomogły nam uratować zdrowie, a w wielu przypadkach nawet życie, kilku tysięcy naszych noworodków i wcześniaków – mówi ordynator oddziału Barbara Chomik.

Ten podarowany naszemu szpitalowi sprzęt to m.in. ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Dary WOŚP trafiły także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to ponad 2,5 mln zł.

Z wdzięczności za otrzymane dary, ale także ze zwykłej potrzeby serca, nasz szpital gra z orkiestrą nieprzerwanie od prawie 20 lat.

- W tym roku w działania zaangażowało się 20 wolontariuszy, wśród nich: przedstawiciele dyrekcji, lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji a także nasi młodzi przyjaciele z elbląskich szkół – mówi szpitalna koordynatorka Wielkiego Grania Danuta Stanicka. – Każdej z tych osób bardzo serdecznie dziękuję.

W niedzielę, 15 stycznia, naszych wolontariuszy można było w spotkać nie tylko na terenie szpitala wojewódzkiego. Kwestowaliśmy także w Centrum Handlowym „Ogrody”, gdzie – obok loterii – głównym obiektem zainteresowania był jeden z naszych inkubatorów transportowych służących do przewozu noworodków.

Wieczorem zaś, na elbląskiej Starówce, ofiarowaliśmy wolontariuszom ogromny tort – i to także było nasze symboliczne podziękowanie dla wszystkich osób zaangażowanych w działania WOŚP.
 

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%