› policja
11:53 / 27.11.2019

Rekordzistka jechała 118 kilometrów na godzinę. Cztery osoby straciły prawa jazdy!

Rekordzistka jechała 118 kilometrów na godzinę. Cztery osoby straciły prawa jazdy!

Czterech kierowców straciło wczoraj (26.11) prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Kontrole miały miejsce na drogach gmin: Elbląg i Markusy.

Kontrolowani kierowcy przekroczyli dwukrotnie dozwoloną prędkość. Tym samym stworzyli zagrożenie nie tylko dla samych pieszych ale i dla innych kierowców. Ten rodzaj wykroczenia drogowego jest karany zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Rutynowe kontrole prędkości są prowadzone codziennie. Do tego przeznaczone są samochody z wideorejestratorami oraz ręczne mierniki prędkości. Jest to sprzęt, w który są wyposażeni policjanci z ruchu drogowego. Wczoraj (26 listopada) funkcjonariusze kontrolowali prędkość na terenie gminy Elbląg oraz Markusy. Zatrzymali 4 kierowców, którzy w rażący sposób zlekceważyli wszelkie zasady bezpieczeństwa. Rekordzistka miała na liczniku 118 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki. 58-latka została zatrzymany w Żurawcu. Kierowała samochodem kia. Zarówno ona jak i 3 innych kierowców straciło na 3 miesiące prawa jazdy. Zostali też ukarani mandatami, a na ich konta zostały wpisane punkty karne.

Policjanci przestrzegają przed brawurą.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%