› bieżące
00:15 / 13.12.2020

Religion i Łukasz Gesek nagrali piękną pastorałkę. Świąteczny teledysk powstał w MDK (+ wideo)

Religion i Łukasz Gesek nagrali piękną pastorałkę. Świąteczny teledysk powstał w MDK (+ wideo)

Zespół Religion & Łukasz Gesek nagrali kolejną piosenkę. Nastrojowa pastorałka jest trzecim singlem z płyty, która ukaże się w 2021 roku. Nowy utwór nosi tytuł: „Gloria”.

Jest to piękna ballada, pastorałka, która opowiada o tym, co dało nam narodzenie Jezusa Chrystusa i że pojawienie się Boga na ziemi, w ciele człowieka, jest tak naprawdę największym cudem. Jest to prawda wiary, w którą wierzą wszyscy Chrześcijanie

– poinformował Łukasz Gesek.

W utworze usłyszycie prawdziwe instrumenty: gitary akustyczne, saksofon sopranowy, pianino. Całości dopełnia chór żeński, który śpiewa w tle.

Nowy, świąteczny teledysk nagrany został m.in. w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu z użyciem świateł i efektów wizualnych. Zwróćcie także uwagę na na kadr z elbląskiej starówki. Nie zabrakło oczywiście rodzinnej kolacji wigilijnej. Centralną postacią wideoklipu jest z pewnością młoda tancerka baletowa Adrianna Gesek, córka wokalisty, która dała wspaniały popis sztuki baletowej. Jako rodzina wystąpili państwo Witkowscy z Elbląga, którzy pełnią tę rolę na co dzień, natomiast w bezdomnego wcielił się Władysław Zalewski. Twórcą teledysku jest Sebastian Bona-Kuchejda.

Warto nadmienić, że zespół Religion skupia się na treściach związane z wiarą, religią, choć nie tylko. Ich poprzedni singiel „Prośba” porusza wiele trudnych tematów, takich jak alkoholizm czy przemoc domowa.

Posłuchajcie tej nastrojowej pastorałki.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%