› bieżące
06:53 / 03.06.2014

Remont boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zbliża się ku końcowi

Remont boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zbliża się ku końcowi

fot. Konrad Kacprzak

Termin realizacji budowy zadaszonego boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 2 zbliża się wielkimi krokami. Wykonawcy mają czas zaledwie do 16 czerwca br., aby zakończyć inwestycję. Czy im się uda? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Do ogłoszonego przetargu stanęło osiem firm. Najlepszą okazała się Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna i to jej miasto udzieliło zamówienia. Niecałe dwa miesiące temu rozpoczęły się prace remontowe na tym obiekcie. Boisko ma być również zadaszone.

Zamówienie obejmowało rozbiórkę istniejącego budynku parterowego położonego obok istniejącego boiska, rozbiórkę nawierzchni z płyt betonowych i płytek chodnikowych przy boisku. Wykonawca również musiał wykonać rozbiórkę opaski betonowej, przebudowę istniejącego boiska asfaltowego na boisko o nawierzchni z poliuretanu do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa o wymiarach 40,7 m x 24,1 m oraz o powierzchni 976,87 m kw.

W zamówieniu uwzględnione było również wykonanie fundamentów pod zadaszenie boiska, demontaż istniejącego i wykonanie nowego ogrodzenia, odwodnienie powierzchni boiska, wykonanie wokół obiektu chodników, schodów terenowych oraz trawnika. Również miał zamontować ławki oraz kosze na śmieci.

Jak informuje nas Joanna Marciniak, kierownik gospodarzy ZSO nr 2 w Elblągu:

Prace idą naprawdę w zaskakującym tempie. W tej chwili wykonawca kończy przygotowywać nawierzchnie i prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie nałożona powierzchnia z poliuretanu. Wówczas pozostanie namalowanie linii, wydzielenie boisk, a także zamontowanie bramek, ławek i koszy na śmieci. Mamy nadzieję, że boisko otworzymy dla uczniów we wskazanym terminie.

Koszt inwestycji to prawie 400 tysięcy złotych.

3
3
oceń tekst 6 głosów 50%

Zdjęcia ilość zdjęć 15