› bieżące
11:46 / 27.02.2013

Remont Drogi 503. Zamknięcie odcinków ulic Browarnej i Teatralnej

Remont Drogi 503. Zamknięcie odcinków ulic Browarnej i Teatralnej

W związku z realizacją robót w ramach przebudowy Drogi wojewódzkiej 503 w Elblągu, Generalny Wykonawca - Eurovia Polska S.A. planuje wprowadzenie tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Prosimy wszystkich użytkowników drogi o uważne zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami.

Zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ulicy Browarnej od ul. Brzeskiej w kierunku centrum oraz południowej jezdni ul. Brzeskiej (od Browarnej do Rechniewskiego).

W pierwszym etapie roboty prowadzone na ulicy Browarnej będą obejmowały odcinek od ul. Brzeskiej do ul. Grażyny, z możliwością dojazdu do ul. Grażyny od ul. Browarnej (od strony południowej). Drugi etap robót rozpocznie się po wykonaniu objazdu (utwardzenie terenu) do ul. Grażyny przez Trasę Unii Europejskiej i ul. Portową i będzie polegał na wydłużeniu odcinka ul. Browarnej, na którym będą prowadzone roboty. Zamknięcie ulicy Browarnej w II etapie obejmować będzie odcinek od ul. Brzeskiej do wysokości Urzędu Gminy. Planowany termin funkcjonowania zmienionej organizacji ruchu: od 4.03.2013 r. do 31.05.2013 r. Rozpoczęcie drugiego etapu (wydłużenie zamknięcia ul. Browarej jw.) planowane jest od 21.03.2013 r. do 31.05.2013 r.

Zalecany objazd dla wszystkich pojazdów poruszających się od centrum do ul. Brzeskiej, Trasy Unii Europejskiej i dalszego odcinka ul. Browarnej jest przez ul. Robotniczą.

Zamknięcie wlotu ul. Teatralnej do ul. Robotniczej wraz z odcinkiem ul. Teatralnej od Robotniczej do ul. Odzieżowej.

Utrzymany zostanie wjazd na ul. Odzieżową z ul. Teatralnej. Objazd do ul. Teatralnej - od ul. Robotniczej będzie możliwy przez ul. Brzozową i Płk. Dąbka. Planowany termin funkcjonowania tymczasowej organizacji ruchu od 4.03.2013 do 30.06.2013 r.

Przedłożone przez Wykonawcę projekty tymczasowej organizacji ruchu zostały zaopiniowane przez Policję, zaakceptowane przez Inżyniera Kontraktu i zatwierdzone przez Miejskiego Inżyniera Ruchu Projekt przebudowy DW 503 dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 2