› bieżące
12:37 / 01.03.2014

Remont w szpitalu wojewódzkim. Czekają nas zmiany w organizacji ruchu

Remont w szpitalu wojewódzkim. Czekają nas zmiany w organizacji ruchu

fot. nadesłane

Od poniedziałku tj. 3 marca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu rozpoczynają się prace budowlane związane z remontem Pawilonu Wielofunkcyjnego, czyli budynku, w którym mieszczą się obecnie Poradnie: Onkologiczna i Chirurgii Onkologicznej oraz Oddziały: Reumatologiczny, I Wewnętrzny, Onkologiczny, Dziennej Chemioterapii i Dermatologiczny. Pragniemy poinformować wszystkich Pacjentów i odwiedzających, iż na czas remontu zmianie ulega organizacja ruchu w obrębie w/w budynku.

Szpital wojewódzki rozpoczyna nową inwestycję pod nazwą „ Modernizacja Budynku Wielofunkcyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu”. W efekcie zaplanowanych prac budowlanych obiekt doczeka się termomodernizacji i nowej elewacji. W planie jest również budowa nowoczesnej windy oraz poprawa stanu nawierzchni drogowej sąsiadującej z budynkiem, w celu dostosowania jej do wymogów bezpieczeństwa p/pożarowego.

Z powodu remontu w pierwszym tygodniu marca wyłączony zostanie z użytku parking przylegający bezpośrednio do budynku od strony wejścia głównego. Oznacza to brak możliwości podjazdu pod budynek przez samochody osobowe.

Od około połowy marca zamknięte zostanie główne wejście do budynku a do poradni i oddziałów dostać się będzie można poprzez boczne skrzydło, które na czas remontu pełnić będzie rolę głównego wejścia do budynku.

Tak dużej inwestycji nie da się, niestety, przeprowadzić bez przejściowych utrudnień i zmian w organizacji ruchu w obrębie dojazdu do remontowanego budynku. Dlatego chcemy dołożyć wszelkich starań, by zminimalizować niewygody, na jakie, na czas remontu, narażeni mogą być nasi Pacjenci i ich rodziny. Precyzyjne oznakowanie wszelkich zmian znajdą Państwo na tablicach informacyjnych. Dotyczyć będzie to nowej organizacji ruchu drogowego czy też przekierowania na inne miejsca parkingowe. A ponieważ w czasie remontu nie będzie można podjechać samochodem bezpośrednio pod drzwi budynku, chcemy zapewnić niezbędną pomoc Pacjentom wymagającym szczególnej opieki. Na tablicach informacyjnych znajdą się numery telefonów do poszczególnych oddziałów szpitalnych. Oznacza to, że każda osoba, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, będzie mogła liczyć na pomoc pracownika oddziału, na który się udaje ( np. transport wózkiem inwalidzkim).

Z góry przepraszając naszych Pacjentów i ich rodziny za wszelkie niedogodności związane z remontem Pawilonu Wielofunkcyjnego, informujemy, że jego zakończenie zaplanowaliśmy na wrzesień br. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Anna Kowalska
Wojewódzki Szpitala Zespolony w Elblągu

7
1
oceń tekst 8 głosów 88%

Powiązane artykuły

Co znaleziono podczas remontu sali w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym?

05.03.2014 komentarzy 3

Paczka po papierosach „Popularnych” czy pusta butelka po winie owocowym „Ojcowskim” sprzed ponad 30 lat – to tylko niektóre ze...