› bieżące
10:12 / 30.01.2012

Remont w trakcie, a pieniądzy już brak

Remont w trakcie, a pieniądzy już brak

Niejednokrotnie po zakupie domu, mieszkania, przed remontem lub w jego trakcie, okazuje się, iż środki na jego dokończenie stopniały w oczach. Przerażenie zamienia się bezradność, a myśli o mieszkaniu w jednym pokoju (bo pozostałe nie są jeszcze gotowe) osłabiają największego optymistę.

Dzięki lekturze serwisu http://www.money24.pl proponujemy kilka kilka porad dzięki którym będziesz mógł urządzić się w ulubionym stylu i nie będziesz musiał zaciągać kolejnych- trudnych do spłacenia-  zobowiązań.

1. Znajomi
Wynajęcie robotników to spory koszt, plus nie masz pewności czy jakość ich pracy będzie adekwatna do stawki, jaką Ci zaproponują? Jeśli miałbyś  sam malować, zajęłoby Ci to ponad tydzień? Od czego masz przyjaciół? Kilku kumpli na pewno zgodzi się żeby wpaść do Ciebie po pracy na malowanie i męskie rozmowy.  Zobaczysz, że w takiej atmosferze Twoje mieszkanie nabierze kolorów dosłownie w mgnieniu oka ;)

2. Aukcje internetowe

Wielu z nas do tej pory nie jest przekonanych do zakupów przez Internet. Wolimy dotknąć, zobaczyć, zmierzyć… My namawiamy! Zwłaszcza że tą samą rzecz, którą zobaczysz w ulubionym sklepie z meblami czy akcesoriami często da się znaleźć  na aukcji nawet do 50% taniej. Wymaga to o wiele więcej czasu i poszukiwań ale jest tego warte! Ponadto, na aukcjach takich jak allegro, czy Ebay znajdziesz przedmioty unikalne oraz antyki często w bardzo okazyjnych cenach.

3. Targi staroci
Słyszałeś o Bazarze na Kole? Jeśli nie, zdecydowanie powinieneś usłyszeć! ( więcej na http://www.antykwariat.com.pl) Bazar, na którym w dzień powszedni znajdziesz jedynie produkty spożywcze, w każdą niedzielę zamienia się w istne targowisko antyków, używanych mebli, dzieł sztuki. Można znaleźć prawdziwe perełki, które dla emerytowanych sprzedawców stanowią zbędny element wystroju, który są skłonni sprzedać za DOSŁOWNIE kilka złotych. W tym miejscu musisz się natomiast uzbroić w cierpliwość i przygotować na twarde negocjacje ;) Jeśli nie mieszkasz w Stolicy, w Twoim mieście na pewno jest inne tego typu targowisko- naprawdę warto!

4. Zrób to sam

Zostało Ci kilka starych mebli z poprzedniego mieszkania? Ale nie nadają się do Twojej nowej koncepcji wystroju? Dlaczego ich nie przerobić? Wystarczy kupić trochę farby, nowe uchwyty do komody lub kompletnie przerobić stary mebel. Pisaliśmy też o jedzeniu ze śmietnika… Pomysł dość kontrowersyjny, ale w przypadku mebli jest strzałem w 10! Zobacz więcej na http://www.deccoria.pl. Podpatruj pomysły, użyj własnej kreatywności i do dzieła!

5. Wymieniaj się!
Zapewne nieobce Ci są wymiany ciuchowe. Nawet jeśli nie jesteś kobietą, pewnie zdarzyło Ci się wymienić z kumplem t-shirtami, czy spodniami…. Dlaczego nie wymienić się meblami? W pierwszej kolejności poszukaj ofert na gumtree.pl lub gratyzchaty.pl w drugiej znajdź w swoim mieście event taki jak  ten w Krakowie- meblezodzysku.pl, przygotuj rzeczy, które nie będą Ci potrzebne i wymień je na to, co Ci się spodoba. Jednocześnie pozbędziesz się tego, co do tej pory zagracało Twój garaż i zyskasz coś nowego, zupełnie za darmo!

Bardzo często proste wskazówki potrafią nie tylko sprytnie oszczędzić daną kwotę pieniędzy, ale też zwrócić uwagę na fakt, że na niektóre rzeczy po prostu nie trzeba nic wydawać bo można mieć je za darmo… Lub prawie darmo ;)

źródło: http://www.money24.pl
 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%