› bieżące
10:07 / 01.02.2012

Remont za grosze

Remont za grosze

Aby odświeżyć nasze mieszkanie wcale nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych - wystarczy trochę wyobraźni i odrobina inspiracji.

Robiąc remont wcale nie trzeba wszystkiego zmieniać. Jeżeli najdroższe elementy aranżacji muszą pozostać, zajmijmy się raczej detalami, natomiast z tego co pozostanie, spróbujmy wydobyć nową świeżość. Zanim jednak rozpoczniemy prace, konieczne jest określenie nowego stylu w jakim chcemy urządzić mieszkanie oraz kolorystyki, aby naniesione zmiany tworzyły spójną całość z tym co pozostaje.

Na początku zajmijmy się ścianami. Jeżeli nie chcemy dużego remontu i chcemy uniknąć zabezpieczania powierzchni, przestawiania mebli itp. nie malujmy wszystkich ścian. Wybierzmy tylko, te które wymagają odświeżenia i pomalujmy je na ciekawszy kolor. Doda to wnętrzu nowego wyglądu a jednocześnie wcale nie zabierze dużo czasu.

Można też zamiast malowania zdecydować się na ciekawą tapetę w poczesnym miejscu mieszkania. Możemy również dodać nową dekorację np. obraz, grafikę, ciekawą naklejkę ścienną.

Zasłony oraz firanki dobieramy dopiero po zakończeniu prac, żeby idealnie pasowały do wystroju pomieszczenia. Warto też pomyśleć o zmianie oświetlenia - nowy żyrandol lub dodatkowa lampa w pokoju zawsze wniesie coś nowego do naszego wnętrza.

Jeżeli meble, zarówno kuchenne jak i te w salonie czy sypialni, są w dobrym stanie, ale niestety z wyglądu przypominają nam minioną dekadę, możemy je przemalować farbą do mebli. Jest to tanie rozwiązanie, a pozwoli nam całkowicie zmienić ich styl, ukryć niektóre ślady użytkowania i przede wszystkim, dopasować je do nowej koncepcji mieszkania.       

Po takiej metamorfozie kuchni, wystarczy, że kupimy jeszcze nowy blat, a całkowicie zmienimy charakter pomieszczenia - i to za niewielkie pieniądze.

Wygląd mebli wypoczynkowych, takich jak kanapa czy sofa, również możemy zmienić i też niekoniecznie w całości. Droższa wersja to zmiana obicia, na takie, które nam najbardziej odpowiada. Jeżeli jednak szukamy taniego sposobu, czasami wystarczy położyć nowe, ozdobne poduszki lub dodać detal w postaci ciekawej tkaniny.

Jeżeli ma być tanio i szybko pamiętajmy o tym że wystarczy kilka ruchów pędzla i dokupienie paru drobiazgów, aby uzyskać całkowicie nowy efekt. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tanich elementów aranżacji, dzięki którym ożywimy wnętrze. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest nasza wyobraźnia i ciekawy pomysł.
 

źródło: http://www.wnetrza.onet.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%