› inwestycje miejskie
11:52 / 27.08.2012

Remont zieleńca przy Szkole Muzycznej

Remont zieleńca przy Szkole Muzycznej

fot. Konrad Kosacz

Uczniowie Szkoły muzycznej, od tej pory znowu będą mogli chodzić z głową w chmurach. Nie muszą już patrzeć pod nogi, aby nie potknąć się o krzywe i połamane płyty chodnikowe prowadzące do budynku placówki.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu rozpoczął prace na zieleńcu przed szkołą muzyczną. W chwili obecnej zakończono pierwszy etap prac, który polegał na naprawie chodnika biegnącego od wejścia szkoły muzycznej w kierunku budynku ratusza i przylegającej do niego ścieżki.

Drugi etap prac będzie obejmował zasadzenie nowej zieleni w obrębie zieleńca. Będą to nowe krzewy i roślinność z wykorzystaniem istniejącej już zieleni. W kompozycji zieleni dominowały będą owale, łuki i załamania. Rośliny zostaną dobrane w ten sposób, aby przez cały sezon ich wegetacji, na trawniku było zielono, począwszy od wiosny aż do jesieni. W okresie zimowym w terenie odznaczać się będą zielone akcenty bukszpanu i jałowców. Całości dopełnią ławki ustawione wzdłuż ścieżek.

- W związku z wieloma dodatkowymi pracami na terenie miasta, prace związane z zielenią przesuną się na wrzesień - informuje Margita Hańska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu. - Przede wszystkim chcieliśmy w okresie wakacyjnym zakończyć prace związane z budową chodników. Prace z zielenią potrwają najpóźniej do końca września.

Na tę inwestycję w budżecie miasta przewidziano 100 tys. zł. Wykonawcą i projektantem wszystkich prac jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 8