› bieżące
15:06 / 17.09.2013

Reorganizacja w Ratuszu. Na razie DKS, sport i kultura

Reorganizacja w Ratuszu. Na razie DKS, sport i kultura

fot. UM Elbląg

Na pierwszy ogień poszła likwidacja Departamentu Komunikacji Społecznej. Część pracowników DKS zostanie przeniesionych do innych referatów. Niektórzy jednak stracą pracę. Następuje również łączenie Departamentu Sportu i Departamentu Kultury. Nowym tworem pokieruje dyrektor Leszek Sarnowski. Te zmiany mają przynieść 200 tys. zł oszczędności.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaskoczenia nie było. Prezydent Jerzy Wilk ogłosił to, co było wiadome od jakiegoś czasu. Departament Komunikacji Społecznej zostaje rozwiązany. Jego szefowa, Hanna Laska Kleinszmidt znajdzie pracę w referacie promocji miasta.

Z zatrudnionych w DKS-ie 15 osób 6 nie znajdzie już zatrudnienia w Urzędzie Miejskim. Reszta zasili biuro prezydenta miasta, czyli wydziały zajmujące się biurem prasowym, sekretariatem i promocją miasta.

- Trzy osoby przebywają na zwolnieniach lekarskich, natomiast trzem osobom nie zostaną przedłużone umowy o pracę – informuje prezydent Jerzy Wilk.

Natomiast połączeniu ulegną dwa departamenty zajmujące się sportem i kulturą.

Powstanie w ten sposób Departament Kultury, Sportu i Turystyki. Pokieruje nim dyrektor Leszek Sarnowski.

- Na zastępcę dyrektora do spraw sportu zostanie ogłoszony konkurs – zapowiada prezydent Wilk. – Pani dyrektor Departamentu Sportu Dorota Pawłow przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Jest stanowisko pracy ulega jednak likwidacji.

Prezydent dodaje, że liczy na lepszą współpracę tego departamentu z biurem prezydenta przy promocji Elbląga.

- Departament Sportu miał bardzo duże znaczenie dla mojego poprzednika, prezydenta Nowaczyka. Podlegał mu bezpośrednio. Dla mnie ważna jest, oprócz sportu, także kultura i turystyka. Będę te dziedziny traktował równo – zapowiada prezydent Wilk.

Zmiany nastąpią też w samych departamentach, gdzie łączone są referaty, tak jak w Departamencie Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji połączono Referat Gospodarki Nieruchomościami z Referatem Sprzedaży Nieruchomości.

- Te zmiany pozwolą nam na poczynienie oszczędności w wysokości 200 tys. zł – dodaje prezydent Jerzy Wilk.

Być może prezydent dzięki temu zyska jeszcze jedną możliwość poprawienia stanu miejskiej kasy. Ponieważ cały Departament Kultury, Sportu i Turystyki docelowo znajdzie się w Ratuszu Staromiejskim, uwolniony zostanie budynek przy ul. Czerwonego Krzyża. Częściowo należy on do miasta.

- To atrakcyjna lokalizacja, w centrum miasta – mówi prezydent Wilk. – Zdecydujemy być może o wynajęciu pomieszczeń lub sprzedaży części tego obiektu.

Biuro promocji miasta nie ma też raczej co liczyć na duży budżet finansowy. W ubiegłym roku DKS dysponował praktycznie 3 mln zł. Tym razem ma być dużo mniej, ze względu na sytuację finansową miasta.

- Być może wyprodukujemy mniej różnych gadżetów reklamowych – dodaje prezydent Wilk.

Jak informuje prezydent miasta, to nie koniec planowanych zmian w Urzędzie Miejskim oraz w spółkach miejskich. - Przyglądamy się sytuacji na bieżąco – informuje Jerzy Wilk.

4
5
oceń tekst 9 głosów 44%

Powiązane artykuły

Dyrektor Biura Prezydenta Miasta – czy plotki okażą się prawdziwe?

30.09.2013 komentarzy 7

Jego (lub jej) obowiązki nie są małe, ale zostały jasno sprecyzowane w ogłoszeniu. W Elblągu jest wiele osób, które poszukują pracy lub z...

Zmiany w ZBK. Redukcja mniejsza niż zapowiadano

14.10.2013 komentarzy 4

Nawet połowa pracowników ZBK miała stracić pracę. Jednak według ostatnich deklaracji nowego dyrektora – Artura Adamczuka, z pracą pożegna się 20...

Miasto bez sekretarza i dyrektora biura prezydenta

20.10.2013 komentarzy 5

Już taki się znalazł, dyrektor idealny. Jednak pomimo szans wygrania konkursu, kandydat zrezygnował z ubiegania się o stanowisko dyrektora biura prezydenta miasta....

Andrzej Budzelewski zastępcą dyrektora. Bez konkursu

22.10.2013 komentarzy 11

Jerzy Wilk zapowiadał zmiany reorganizacyjne w Urzędzie Miejskim i konsekwentnie się tego założenia trzyma. Z dniem 1 października funkcjonuje Departament Kultury,...

Konserwator zapowiada: przygotuję program opieki nad zabytkami

23.10.2013 komentarzy 5

W Urzędzie Miejskim poznaliśmy osobiście nowego Miejskiego Konserwatora Zabytków. Został nim Dariusz Barton, o czym informowaliśmy już 9 października. Tego...

Prezydent Jerzy Wilk pracowników szuka w Urzędzie Miejskim

23.10.2013 komentarzy 4

Prezydent Jerzy Wilk wielokrotnie podkreślał, że w Urzędzie Miejskim potrzebny jest sekretarz miasta. Do dziś jednak na tym stanowisku jest wakat. Nie wiemy także,...