› biznes
15:35 / 06.03.2013

Restauracja Słowiańska zmienia kuchnię. Teraz poznamy tam smak Włoch

Restauracja Słowiańska zmienia kuchnię. Teraz poznamy tam smak Włoch

Znana do tej pory i kojarzona głównie z kuchnią polską, Restauracja Słowiańska zmienia profil swojej działalność. Od teraz ten lokal powinien być atrakcyjny dla wszystkich wielbicieli kuchni włoskiej. MammaMia ma elblążanom przybliżyć smaki Italii. Zadba o to znany włoski kucharz - Giancarlo Russo.

MammaMia to nowopowstały lokal oferujący dania kuchni włoskiej, który znajduje się na miejscu dawnej restauracji Słowiańskiej (przy ul. Krótkiej 4). Specjalnością nowej restauracji jest oryginalna włoska pizza, a jej tajemnicą wyrabiane ręcznie ciasto z najlepszej włoskiej mąki i doskonałej oliwy.

Jednym z niepowtarzalnych specjałów kuchni jest również chrupka i delikatna focaccia. Oprószona solą morską, z aromatycznym rozmarynem na wierzchu stanowi doskonałą alternatywę dla zwykłego pieczywa, jest także znakomitym dodatkiem do przystawek czyli włoskich antipasti.

Tym, co niewątpliwie zdobędzie serce każdego, kto odwiedzi Restaurację MammMia jest szeroka gama ręcznie wyrabianych makaronów z semoliny – mąki z pszenicy durum. Ten zdrowy i lekkostrawny makaron, podany „al dente” w towarzystwie aromatycznych sosów z dodatkiem świeżych ziół zadowoli podniebienie nawet najbardziej wymagających gości. W karcie menu nie zabrakło również pysznych sałatek, zup, świeżych ryb, owoców morza oraz doskonałych steków.

Włoski stół to także wino, dlatego też lokal oferuje bogatą kartę win, a także trunki takie jak cytrynowe limoncello, pachnący pomarańczą aperol czy bombardino czyli likier jajeczny z kawą i bitą śmietaną, który znany jest miłośnikom alpejskiego białego szaleństwa.

O to, by dania były przygotowywane dokładnie tak samo jak we Włoszech zadba Giancarlo Russo – szef kuchni znany na całym świecie, kojarzony m.in. z programem telewizyjnym „Europa da się lubić” i „Kawa czy herbata” – który przeszkolił personel restauracji i zdradził tajniki jego rodzimej kuchni.
 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%