› bieżące
11:15 / 17.08.2015

Retrospekcja minionego tygodnia

Retrospekcja minionego tygodnia

Elbląg? „Tutaj nic się nie dzieje!”. Czy na pewno? Zapraszamy do naszego podsumowania najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia według redakcji elblag.net oraz Czytelników naszego serwisu.

Lipiec i sierpień to, przynajmniej teoretycznie, sezon ogórkowy nie tylko dla mediów, ale i również dla polityki. Trudno dopasować to stwierdzenie dla Elbląga. Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z wojewodą warmińsko-mazurskim Marianem Podziewskim. Nie była to jednak wizyta czysto towarzyska. Na konferencji prasowej dziennikarze dowiedzieli się, że rozmawiano m.in. o nowych budynkach dla elbląskich służb oraz o powrocie Centrum Powiadamiania Ratunkowego do Elbląga.

Poruszyliśmy również temat polityki regionalnej, a dokładniej prawdziwej „wojny” pomiędzy Wojciechem Penkalskim a burmistrz Braniewa Moniką Trzcińską. Przedmiotem sporu jest wypowiedzenie umowy dla dzierżawcy terenu Parku „Fosa”.

W minionym tygodniu doszło również do bardzo groźnego wypadku drogowego na ulicy Browarnej. 21-letni kierowca pijany i bez uprawnień dachował oplem.

Wszystkie redakcje z Elbląga wraz ze swoimi Czytelnikami wybierały nazwę dla Centrum Rekreacji Wodnej. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło 365 propozycji. Dziś poznamy wyniki konkursu. Autor zwycięskiej propozycji zostanie nagrodzony karnetem do nowego basenu.

Ze wszystkich opisywanych przez nas inwestycji w minionym tygodniu największa popularnością cieszył się artykuł poświęcony krótkiemu odcinkowi drogi, który połączy Modrzewinę z Zawadą.

Największym zainteresowaniem Czytelników cieszył się artykuł-felieton poświęcony tramwajom w Elblągu oraz Olsztynie.

Miniony tydzień to również sporo wydarzeń sportowych. Olimpia Elbląg zremisowała w derbach z Concordią, a następnie w kolejnym meczu wygrała 5-1 z Jagiellonią II Białystok.

2
3
oceń tekst 5 głosów 40%