› bieżące
06:51 / 22.03.2013

Rewolucja Magdy Gessler zakończona. Restauracja nazywa się Szprota

Rewolucja Magdy Gessler zakończona. Restauracja nazywa się Szprota

fot. Made in Elbląg

Jeszcze kilka dni temu była to Viki Lektiko. Obecnie restauracja nosi nazwę "Szprota", a jej wnętrze i menu mocno przebudowała znana restauratorka Magda Gessler. Elbląska restauracja wzięła bowiem udział w programie "Kuchenne Rewolucje".

Wczoraj odbyła się uroczysta kolacja, kończąca elbląski program "Kuchenne Rewolucje". Przez kilka dni Magda Gessler analizowała sytuację Viki Lektiko, wnętrze lokalu i menu. Wiadomo, że przed nagrywaniem programu zwolnienia lekarskie wzięli kucharz i kelnerka. Magda Gessler dość niepochlebnie wypowiadała się o ich pracy.

Zmiany zaszły we wnętrzu restauracji oraz w menu. Teraz mają dominować potrawy z ryb, a lokal nosi nazwę "Szprota". Jak te zmiany oceniamy? Najlepiej przekonać się samemu, odwiedzając restaurację. Program "Kuchenne Rewolucje" z Elbląga ma być nadany za dwa miesiące.

A co podano do stołu podczas finałowej kolacji?

Kolacja zaproponowana przez Magdę Gessler
1. Na przystawkę goście spróbowali kotleciki krabowe na sosie tatarskim ze szprotką
2. Następnie na stół zawitała zupa rybna z dorszem, zabielana z białym żaglem z cykorii
2. Danie główne to zapiekanka w której znalazły się ziemniaki, seler, pietruszka, biała kiełbaska z cielęciny. Wszystko było zapiekane sosem śmietanowym z żurkiem, do tego podawana była słuszna i aromatyczna porcja sałatki z cykorii.
3. Deser to poezja dla podniebienia, tort bezowy z bitą śmietaną, orzechami i karmelem....

12
6
oceń tekst 18 głosów 67%

Powiązane artykuły

Magda Gessler z Kuchenną Rewolucją w Viki Lektiko. Start już dziś!

18.03.2013 komentarzy 4

Od dziś, przez kolejne cztery dni, elbląska Restauracja Viki Lektiko będzie gościć Magdę Gessler, jedną z najpopularniejszych polskich restauratorek i...

Zdjęcia ilość zdjęć 2